Народні депутати України, які представляють Волинську область, входять до складу 28 міжфракційних депутатських об’єднань та 22 груп з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами. Громадянська мережа ОПОРА дослідила відповідну роботу волинських парламентарів і з’ясувала, хто з них долучився до найбільшої кількості груп та об’єднань, в тому числі й на керівних посадах.

Зокрема, було проаналізовано роботу шести народних депутатів з Волині: Ігоря Гузя (одномандатний виборчий округ №19, депутатська група «Партія «За майбутнє»), Вячеслава Рубльова (ОВО №20, фракція «Слуга народу»), Степана Івахіва (ОВО №21, депутатська група «Партія «За майбутнє»), Ігоря Палиці (ОВО №22, депутатська група «Партія «За майбутнє»), Ірини Констанкевич (ОВО №23, депутатська група «Партія «За майбутнє») та народного депутата, обраного по списку політичної партії «Слуга народу» Валерія Стернійчука.

«Велика Волинь» та інші міжфракційні об’єднання: куди входять волинські парламентарі

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», народні депутати можуть добровільно об’єднуватися у міжфракційні депутатські об’єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного та організаційного забезпечення їх діяльності Апаратом Верховної Ради України.

Такою можливістю скористалися усі представники Волинської області у Верховній Раді. Серед волинських парламентарів найбільшу кількість міжфракційних депутатських об’єднань представляє Ігор Гузь — 17. Його колега по депутатській групі «Партія «За майбутнє» Ірина Констанкевич долучилася до роботи 14 міжфракційних об’єднань. Члени фракції «Слуга народу» Вячеслав Рубльов та Валерій Стернійчук входять до складу 8 та 7 об’єднань відповідно. Водночас народні депутати Ігор Палиця та Степан Івахів представлені лише в одному міжфракційному депутатському об’єднанні кожен.

Представник виборчого округу №19 Ігор Гузь є членом міжфракційних депутатських об’єднань: «Українці в світі», «Тернопільщина», «Друзі Івано-Франківська», «Кубань», «Пласт», «Спроможні громади — сильна Україна», «Трансформація України», «Велика Волині», «Цінності, гідність, родина», «За єдину українську помісну православну церкву», «Булінг-стоп!», «За демократичну Білорусь», «За велике будівництво», «Intermarium», «Кримська платформа», «Україна 603,7», «За зброю самозахисту для законослухняних громадян».

Міжфракційні об’єднання «Рівні можливості», «Друзі Івано-Франківська», «За гідне життя паліативних хворих», «Розвиток України», «Спроможні громади — сильна Україна», «Захист прав дитини — пріоритет держави», «Велика Волинь», «Цінності, гідність, родина», «За велике будівництво», «За українську науку», «За права дітей з особливими освітніми потребами», «Intermarium», «Європейський зелений курс» та «За конституційну реформу і ефективну владу» для своєї роботи обрала представниця ОВО №23 Ірина Констанкевич.

Народний депутат Вячеслав Рубльов є представником таких міжфракційних об’єднань: «Invest in Ukraine», «За доступні адміністративні послуги», «Велика Волинь», «За єдину українську помісну православну церкву», «За велике будівництво», «За українську науку», «Intermarium», «За конституційну реформу і ефективну владу».

«Invest in Ukraine», «Велика Волинь», «За єдину українську помісну православну церкву», «За велике будівництво», «Парки та рекреація», «Intermarium», «За конституційну реформу і ефективну владу» — міжфракційні депутатські об’єднання, в яких представлений нардеп Валерій Стернійчук.

Разом з тим, народні депутати Ігор Палиця та Степан Івахів долучилися лише до одного міжфракційного депутатського об’єднання — «Велика Волинь».

Третина народних депутатів із Волині займають керівні посади в міжфракційних депутатських об’єднаннях. Зокрема, йдеться про Ірину Констанкевич, яка є співголовою міжфракційних депутатських об’єднань «За гідне життя паліативних хворих», «Велика Волинь» та «Цінності, гідність, родина». Водночас народний депутат Вячеслав Рубльов займає аналогічну посаду в міжфракційному об’єднанні «За доступні адміністративні послуги».

Групи з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами

Відповідно до Положення «Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 29 лютого 2008 року та внесених змін до цього положення згідно із Розпорядженням Голови Верховної Ради України «Про внесення змін до Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 24 грудня 2014 року, народні депутати можуть входити до складу депутатських груп із міжпарламентських зв’язків з іноземними державами, які утворюються шляхом добровільного об’єднання нардепів.

У Положенні також ідеться про те, що народний депутат не може входити до складу більш ніж 8 груп з міжпарламентських зв’язків. Відповідно, двоє нардепів, які є представниками Волині у парламенті, обрали для роботи максимальну їх кількість. Це Ірина Констанкевич та Валерій Стернійчук. Разом з тим, нардеп Ігор Гузь входить до складу 7 відповідних груп, Вячеслав Рубльов — 6, Степан Івахів — 4, Ігор Палиця — 2.  

Народна депутатка Ірина Констанкевич входить до складу груп з міжпарламентських зв’язків з Канадою, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Королівством Норвегія, Французькою Республікою, Китайською Народною Республікою, Республікою Польща, Сполученими Штатами Америки та Литовською Республікою.

Представник фракції «Слуга народу» Валерій Стернійчук є членом груп з міжпарламентських зв’язків з Чорногорією, Сполученими Штатами Америки, Азербайджанською Республікою, Республікою Кіпр, Китайською Народною Республікою, Князівством Монако, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Соціалістичною Республікою В’єтнам.

Народний депутат Ігор Гузь долучився до роботи у групах з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою, Республікою Молдова, Республікою Словенія, Грузією, Латвійською Республікою, Республікою Польща та Литовською Республікою.

Представник фракції «Слуга народу» Вячеслав Рубльов є членом груп з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако, Литовською Республікою, Державою Ізраїль, Республікою Польща, Китайська Народна Республіка та Королівством Нідерландів.

Нардеп Степан Івахів працює у групах з міжпарламентських зв’язків з Республікою Словенія, Чеською Республікою, Королівством Швеція та Канадою. Натомість, нардеп Ігор Палиця — у групах з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою та Республікою Польща.

У восьми групах Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами волинські нардепи займають керівні посади. Зокрема, представник виборчого округу №20 Вячеслав Рубльов є одночасно секретарем групи з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако та заступником співголови у групах з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою та Республікою Польща.

По дві керівні посади у таких групах мають також народні депутати Ірина Констанкевич та Валерій Стернійчук. Зокрема, представниця виборчого округу №23 є заступницею співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою, а також секретарем групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія. Натомість представник фракції «Слуга народу» Валерій Стернійчук є співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Чорногорією та заступником керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Соціалістичною Республікою В’єтнам.

Ще один представник Волині у парламенті, народний депутат Ігор Гузь, займає посаду співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою.