Випадок псування зовнішньої виборчої агітації зафіксовано у Вінниці. Як повідомляє спостерігач Громадянської Мережі ОПОРА, пошкоджено білборд партії «Сильна Україна» із зображенням лідера. Зображення Сергія Тігіпка, встановлене на розі вулиць Соборної та Свердлова, облито синьою фарбою. Також пошкоджений білборд зафіксовано на вулиці Келецька.

vinnitsa tihipko

vinnitsa keletska tihipko psuvannya

Варто зазначити, що у Хмельницькому також було зіпсовано білборд партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Зокрема, зображення Сергія Тігіпка обстріляне з пейнтбольного обладнання на плакатах, встановлених на вулиці Купріна. Це територiя одномандатного виборчого округу № 187.

Спостерігачі ОПОРИ у Київській області також зафіксовали пошкодження  білборду партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» у Василькові.

Згідно законодавства, псування зовнішньої агітації кандидатів - це порушення виборчого права (перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу), що тягне за собою кримінальну відповідальність.

У статті 157 пункті 2 Кримінального кодексу України зазначено: «Ті самі діяння, поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна,  погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, або іншим способом, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років». 

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.