Незадовго до завершення голосування на ДВК № 740320, що в місті Остер, спостерігачі ОПОРИ виявили, що чоловік з посвідченням члена комісії ВО «Батьківщина», але без підтвердження повноважень (йдеться про постанову ТВК), перебував на дільниці.

У неділю, 11 грудня, в день голосування на перших місцевих виборах, на виборчій дільниці перебував член комісії, який був включений до її складу 9 грудня, втім без Постанови відповідної ТВК, яка утворила дільничу виборчу комісію, що мало б бути підставою його включення до складу ДВК.

Представнику ОПОРИ голова ДВК продемонструвала протокол, згідно з яким Д. В. Горбань 9 грудня прийняв присягу як член виборчої комісії. Усі документи, що надали в ДВК для спостерігача мають вигляд записів у журналах та на аркушах А 4 (від руки). За словами голови ДВК, ще одного члена від ВО «Батьківщина» у складі комісії внесли до списку на прохання секретаря районної виборчої комісії.

Перевірити інформацію у районній виборчій комісії ОПОРА не змогла, оскільки голова ТВК повідомив, що комісія сьогодні не працює.

Для з’ясування статусу зазначеної особи Громадянська мережа ОПОРА звернулася до правоохоронних органів.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, у ч. 9 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено: «На засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми з додержанням вимог цього Закону:

1) члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців;

2) члени виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів;

3) кандидати в депутати, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі (разом не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії або кандидата в депутати);

4) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидати на посаду старости, їх довірені особи, офіційні спостерігачі (не більше однієї особи від одного кандидата);

5) офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від однієї організації);

6) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Інші особи можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії відповідно до прийнятого нею рішення. Перебування інших осіб на виборчій дільниці під час проведення голосування, а також на засіданні комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування не дозволяється».

Крім того, суб’єкти виборчого процесу повинні знати, що втручання службової особи з використанням службового становища у здійснення виборчою комісією чи комісією з референдуму їх повноважень, установлених законом, вчинене шляхом незаконної вимоги чи вказівки з метою вплинути на рішення виборчої комісії чи комісії з референдуму, відповідно до ч. 4 ст. 157 Кримінального кодексу України карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.