Opora

Зволікання із розглядом і ухваленням законопроекту №6240 позбавляє майже 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб і декілька мільйонів трудових мігрантів можливості брати активну участь у виборах, самоуправлінні на місцевому рівні й розвитку громад. Про це йшла мова під час прес-конференції «#12 днів вистачить» 13 березня.

Як зазначила виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва, у соціальних мережах 8 березня розпочався флешмоб на підтримку законодавчих змін щодо надання права голосу на місцевих виборах внутрішньо переміщеним особам та трудовим мігрантам. Для флешмобу було обрано гасло «#12 днів вистачить», щоб показати, що у народних депутатів вистачає часу до річниці внесення законопроекту №6240 (проект зареєстровано 27 березня 2017 року) на розгляд та вдосконалення.

Крім того, додала Дурнєва, 19 березня громадські організації перед початком засідання Погоджувальної ради проведуть акцію «Невидимі виборці».

«Ми вимагаємо від депутатів розпочати діалог, розпочати дискусію на тему, як забезпечити виборчі права внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян. Остання резолюція ПАРЄ зазначає, що Україна повинна забезпечити виборчі права ВПО на всіх видах виборів. Зокрема, це стосується місцевих виборів, де переселенці проживають 4 роки у громадах. Ми закликаємо Комітет з правової політики і правосуддя нарешті зібратись, винести на розгляд питання щодо законопроекту №6240 або провести комітетські слухання», – зазначила Тетяна Дурнєва.

Durnyeva 13.03

За словами аналітика Громадянської мережі ОПОРА Олександра Клюжева, ключовою проблемою є відсутність політичної волі та здатності остаточно вирішити це питання.

«Наш заклик говорить про те, що парламент має перейти до стандартів виборчого процесу, де право голосувати, наприклад на місцевих виборах, встановлюється фактом проживання в тій чи іншій територіальній громаді. Заважає вирішенню проблеми внутрішньо переміщених осіб певна така радянська інерція сприйняття цих реєстраційних процедур: якщо у людини нема формального засвідчення чи відмітки в паспорті, то вона втрачає свої права», – зазначив Клюжев.

«На жаль, затягування вирішення цього питання вже спричинило негативні явища в цій сфері, і багато проблем не вирішуються з боку держави. І все ж таки, це пов’язано з тим, що внутрішньо переміщені особи та трудові мігранти не є електоральною групою для депутатів-мажоритарників чи місцевих політиків, які балотуються в органи місцевого самоврядування. Законопроект №6240, з одного боку, враховує міжнародні стандарти в сфері переміщення та в сфері виборів, а з іншого боку, є певним компромісом між тими, хто вважає, що необхідно сконцентруватись на далеких, але перспективах мирного врегулювання, і з тими, хто посилається на об’єктивну необхідність повноцінної інтеграції громадян в громадах», – додав аналітик ОПОРИ.

Kliuzhev 13

Саід Ісмагілов, муфтій духовного управління мусульман України, закликав депутатів бути справедливими.

«Людей, що втратили все, не можна позбавляти права бути гідним громадянином. А позбавляти права обирати, права на новому місці проживання вирішувати, якісь проблеми територіальної громади – це обмежити людину у праві бути гідним громадянином своєї держави. Хочу зауважити, що з окупованих територій виїхали найкращі люди. Найбільш освічені, найбільш патріотичні, які залишили свої здобутки і переїхали до інших регіонів України залишатись українцями», зазначив він.

Said 13.03

«Таких, як я і моїх 1,5 мільйони земляків, по суті нема. Вони сірі та безликі. Їх просто викреслили, і вони не можуть голосувати на місцевих виборах», додала учасниця флешмобу Ганна Курцановська.

Anna 13.03

Нагадаємо, що законопроект № 6240 зареєстрували у Верховній Раді України 27 березня 2017 року. Цим документом пропонується внести зміни до законів України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про Державний реєстр виборців», «Про місцеві вибори», забезпечивши виборчі права внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян.

Законопроект розробили експерти ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», ГО «Громадський холдинг «Група Впливу», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), народні депутати України, із залученням представників громадських організацій «Донбасс SOS», Центр інформації про права людини, «Крим SOS», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на Захист» та «Благодійний фонд «Восток SOS». До обговорення проекту Закону долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини ВПО при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).

Під проектом Закону поставили свій підпис 24 народні депутати (Григорій Немиря, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв, Остап Єднак, Ганна Гопко та інші). Парламентарі-співавтори законопроекту є представниками всіх фракцій, а також позафракційними депутатами: фракції «Блок Петра Порошенка» – 11, «Народний фронт» – 2, ВО «Батьківщина» – 3, «Опозиційний блок» – 2, Радикальна партія Олега Ляшка – 1, «Самопоміч» – 1, а також 4 народні депутати, які не входять до складу жодної фракції чи групи. Така широка підтримка законопроекту підвищує шанси на його прийняття в сесійній залі парламенту. Слід зазначити, що регіональне представництво народних депутатів-підписантів даного законопроекту також є достатньо широким, зокрема м. Київ, Донецька, Львівська, Закарпатська, Чернігівська, Вінницька, Рівненська, Черкаська області та АР Крим.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Інші новини з регіонів:

13 грудня 2018
20:28
20:00
19:43
19:42
19:28
18:47
18:39
18:25
18:02
16:20
13:51
12:50
11 грудня 2018
19:26
18:07
17:34
16:47
16:38
15:22
14:33
13:19
12:23
12:12
11:48
Усі новини

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018