Opora

Перед ранковим засіданням двоє невідомих здійснили напад на кандидатку у депутати до  Миколаївської селищної ради, а також у Зайцівській об’єднаній територіальній громаді невідомі зі зброєю напали на виборчу дільницю у селі Майське. Про це повідомив координатор громадського спостереження за виборами у Дніпропетровській області Вадим Головченко під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровської області.

29 жовтня відбулися перші місцеві вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді України, зокрема у 19 громадах Дніпропетровської області. Загалом на Дніпропетровщині сформовано 56 територіальних громад, із них 51 має голів і депутатів.

Dnipro 31.10.2017

Координатор громадського спостереження за виборами на Дніпропетровщині Вадим Головченко розповів про проведення спостереження Громадянською мережею ОПОРА  протягом передвиборчого процесу та у день голосування зокрема. "На початку виборчого процесу виборчі комісії не були забезпечені приміщеннями, обладнанням, оргтехнікою та сейфами. За декілька днів до голосування ситуації були виправлені: дільниці були обладнані, деякі з них мали генератори на випадок відсутності електропостачання", наголосив Вадим Головченко.  

Головними проблемами під час передвиборчої кампанії стало нехтування кандидатами вимоги закону щодо створення виборчих фондів, несвоєчасне подання проміжного фінансового звіту. Також деякі друковані агітаційні матеріали були виготовленні не за рахунок коштів виборчих фондів, або ж агітація не містила необхідного маркування. За фактами виявлених порушень спостерігачі ОПОРИ звертались до поліції.

У день голосування у селі Любимівка були розміщені друковані агітаційні матеріали із використанням назви політичної партії  Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Однак представники політичної сили спростували своє відношення до агітації та зазначили, що це «брудні технології».

"29 жовтня о 7:00 – 7:30 ранку перед початком голосування невідомі напали на одну із кандидаток до Миколаївської селищної ради Васильківського району. Коли кандидатка їхала на ранкове засідання, на неї напали двоє невідомих в балаклавах. Кандидатка не постраждала, однак невідомі викрали сумку, особисті речі, талони на паливо, гроші та документи",  розповів координатор спостереження.

Крім того, у день голосування до правоохоронних органів надходили повідомлення про несвоєчасне зняття агітаційних матеріалів у населених пунктах, де відбуваються вибори. Також у Широківській районній лікарні до списку виборців було внесено двох осіб, які є працівниками лікарні.

На деяких дільницях комісії забували вкинути до переносних скриньок другий контрольнийлист перед голосуванням за місцем перебування. Проте на зауваження спостерігачів ОПОРИ комісія вкидала контрольний талон. Або ж на деяких дільницях виборці хотіли голосувати без документа, що засвідчує особу. Проте виборчі комісії дотримувались виборчого законодавства та не видавали бюлетені без паспортів.

У Верхньодніпровську одному з виборців комісія видала два виборчих бюлетеня для голосування за кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі та один бюлетень для голосування за голову міської ради. Це було виявлено, коли виборець вкидав виборчі бюлетені до скриньки. Комісія усунула від роботи члена ДВК, який видав бюлетені.

Окрім цього, у Зайцівській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровської області невідомі зі зброєю напали на виборчу дільницю у селі Майське. Під час сутичок поранено двох правоохоронців. Спостерігачів ОПОРИ під час нападу на дільниці не було, однак представники ОПОРИ відразу виїхали на місце події. "Близько 19:00 до приміщення виборчої дільниці №120505 під'їхали автомобілі з київськими номерами. Молоді особи, вдягнуті у камуфляжний одяг без масок на обличчі, розбили вітрини холу, де знаходилася виборча дільниця. Члени ДВК кинулися захищати виборчі скриньки. В представника групи швидкого реагування під час захисту дільниці невідомі вистрілили з пістолету, однак куля пройшла повз. Невідомі особи хотіли влити до скриньок з бюлетенями зеленку. За інформацією правоохоронців, тілесні ушкодження отримали двоє працівників поліції, один член комісії та один спостерігач", розповів Вадим Головченко.

Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області оголосило план “Перехоплення” і на магістральній дорозі “Москва - Сімферополь” поліція перехопила сім автомобілів з нападниками. Варто зазначити, під час нападу на дільницю автомобілі мали київські номери серії “АА” та “АІ”, а при затримані авто були вже з дніпропетровськими номерами серії “АЕ”. Під час огляду автомобілів у салоні та багажниках знайшли вогнепальну та травматичну зброю, автомати Калашникова, карабіни, помпові рушниці, набої, бронежилети, балаклави, арматуру та біти. Бюлетені не були пошкоджені і на виборчій дільниці №120505 тривав процес підрахунку голосів. На цій же дільниці був депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Володимир Хорішко та народний депутат України Максим Курячий. Під час транспортування виборчих бюлетенів охорону здійснювали правоохоронці та була приватна охорона підприємства "Агросоюз".

Насамкінець представник Громадянської мережі ОПОРА розповів про результати голосування із виборів кандидатів на посаду голів місцевих рад. Так, головами новостворених об'єднаних територіальних громад стали:

Верхньодніпровська сільська – Леонід Клиніченко;

Зайцівська сільська – Володимир Хорішко;

Іларіонівська селищна – Дмитро Екзархов;

Карпівська сільська – Степан Олейніков;

Китайгородська сільська – Сергій Турський;

Лошкарівська сільська – Олександр Продченко;

Любимівська сільська – Ігор Желябьєв;

Межівська селищна – Володимир Зиржевський;

Межиріцька сільська – Олександр Луценко;

Миколаївська сільська (Васильківський район) – Микола Карнаух;

Миколаївська сільська (Петропавлівський район) – Віктор Одоєвцев;

Першотравнева сільська – Тамара Литовченко;

Петриківська селищна – Ольга Гавриленко;

Раївська сільська – Юрій Мартиненко;

Славгородська селищна – Василь Сороковський;

Троїцька сільська – Олег Чуприна;

Червоногригорівська селищна – Микола Матюх;

Широківська селищна – Олександр Кокул;

Юр'ївська селищна – Іван Буряк.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко,
координатор громадського спостереження за виборами у Дніпропетровській області
тел.:  0678506592
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Інші новини з регіонів:

13 грудня 2018
20:28
20:00
19:43
19:42
19:28
18:47
18:39
18:25
18:02
16:20
13:51
12:50
Усі новини

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018