Полтавська обласна організація політичної партії «Наш край» подарувала громаді села Зачепилівка Новосанжарської об'єднаної територіальної громади футбольний інвентар, сміттєві баки та облаштувала дитячий майданчик. Такі дії політичної сили містять ознаки непрямого підкупу виборців.

Полтавська обласна організація політичної партії «Наш край» подарувала громаді села Зачепилівка Новосанжарської об'єднаної територіальної громади футбольний інвентар, сміттєві баки та облаштувала дитячий майданчик. Такі дії політичної сили містять ознаки непрямого підкупу виборців.

У Новосанжарському районі з’явилися сміттєві баки політичної сили «Наш Край». Про це 23 жовтня повідомив на своїй сторінці у Facebook Борис Федоренко: «Вболіваємо за екологію і чисте довкілля разом. Ми не тільки говорим, ми робимо реальні кроки в Нових Санжарах і Зачепилівці вже сьогодні і завтра».

News Poltavska 25.10.2017 aditaciia

Раніше, 14 жовтня, відбулась зустріч представників політичної партії «Наш край» з виборцями села Зачепилівка, під час якої представники партії подарували громаді «футбольні ворота з сітками та м’ячами, сміттєві баки, а також допомогли у придбанні інвентарю для облаштування дитячого ігрового майданчику». Про це повідомляється на офіційній сторінці партії у Facebook.

ОПОРА зазначає, що дані дії політичної сили можуть містити ознаки непрямого підкупу виборців, згідно частини 4 статті 6 Закону України «Про місцеві вибори»«забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг». Наразі, 5 відсотків від мінімальної заробітної плати в Україні складає 160 гривень (мінімальна зарплата - 3200 грн).

Poltava 24 10 2017 kandidat z podarynkami Photo2

У межах села Зачепилівка знаходиться три виборчих округи, на яких за депутатський мандат змагаються три представника партії «Наш край» – Алєся Коломієць (ВО №24), Наталія Слюсаренко  (ВО №25) та Олег Злобинець (ВО №26).

Також у заході приймав участь кандидат-самовисуванець на посаду голови Новосанжарської ОТГ Борис Федоренко, який не є членом політичної сили «Наш край». Однак він також вручав подарунки – футбольні м'ячі. Під час заходу Борис Федоренко виступав поряд з представниками політичної партії «Наш Край» та  тримав подарунки.

За словами Бориса Федоренко, він не має жодного відношення до подарунків: «З питанням про подарунки вам краще звернутись саме до обласної організації партії «Наш край», – розповів кандидат.

«Такі дії можуть класифікуватися, як маніпуляція з боку кандидата Бориса Федоренка, оскільки він дарував подарунки для виборців та приймав участь у заході поруч з представниками «Нашого краю». Не зважаючи на те, що кандидат не відносить себе до цієї політичної партії, його дії можна вважати маніпулятивними та такими, що мають ознаки непрямого підкупу виборців», – зазначає координаторка громадського спостереження за виборчим процесом у Полтавській області Дар'я Черкашина

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Дар`я Черкашина,

координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Полтавській області

тел.: 099 674 45 65

email: [email protected]

Веб-сайт|Фейсбук |Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.