Opora

9 березня для вихованців рівненського підліткового клубу «Росинка» Громадянська мережа ОПОРА провела інформаційну зустріч на тему «10 порад, як зробити оселю енергоефективною».

Дітлахам продемонстрували мультфільм «Добре світло», який пропагує використання енергозберігаючих лампочок. Представники ОПОРИ пояснили, чому важливо слідкувати за такими щоденними речами, як проста заміна ламп, та назвали інші поради, які допоможуть виховати з підростаючого покоління свідомого споживача енергоресурсів.

«Правильне поводження з побутовими приладами допоможе використовувати у 2-3 рази менше електроенергії», – запевнила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРИ Ірина Кантарія.

10 03 17 02

Разом із учасниками ОПОРІвці визначили 10 порад, як найкраще заощаджувати воду, світло та тепло:

  • Замінити лампи на енергозберігаючі.
  • Приймати душ замість ванни, щоб зекономити до 60 % води (140-160 літрів витрачається на ванну та 30-50 літрів – на прийняття п’ятихвилинного душу).
  • Закривати крани, коли чистиш зуби.
  • Прати речі у холодній воді, адже 90 % енергії, яку споживає пральна машина, йде на обігрів води.
  • Закривати крани, коли чистиш зуби (адже щохвилини витікає 10 літрів води).
  • Гріти лише ту кількість води, яка насправді потрібна.
  • Вимикати світло, коли виходиш з кімнати чи класу.
  • Вимикати з розетки мобільні телефони, ноутбуки, планшети та іншу техніку після того, як вони зарядилися (так можна заощадити багато електроенергії та вберегти від швидкого зношування акумулятори).
  • Вимикати електроприлади з розетки , якщо ви ними не користуєтеся (навіть вимкнений електроприлад «тягне» з розетки певну кількість енергії)
  • Закривати двері у під’їзді тощо.

Учасники зустрічі обговорили також, чому важливо сортувати відходи та як це робити правильно, чому важливо утилізовувати ртутні лампочки та батарейки.

«Переконана, що діти будуть дотримуватись порад вдома та прослідкують за тим, як це роблять батьки», – додала Ірина Кантарія.

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ірина Кантарія
тел.: 093 726 3677

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015