У Княгининівській об’єднаній територіальній громаді на Волині поширюють друковані матеріали, що містять негативну інформацію про зареєстрованих кандидатів на посаду сільського голови. Відповідні друковані матеріали зафіксували спостерігачі ОПОРИ у суботу, 3 грудня.

На вулицях села Княгининок Волинської області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили друковані інформаційні листівки під назвою «Маяк: Ваше світло правди у темряві брехні» (село Маяки було перейменовано у Княгининок у зв’язку із процесом декомунізації в Україні).

На сторінках листівок міститься негативна інформація про кандидатів на посаду Княгининівського сільського голови об’єднаної територіальної громади Олену Твердохліб («Українське об’єднання патріотів «УКРОП») та Михайла Шелепа («Громадський рух «Народний контроль»).

У відповідних друкованих матеріалах ідеться про вибори в об’єднаній громаді. Увага зосереджується на нібито невідповідності двох кандидатів посаді Княгининівського сільського голови. Листівка завершується фразою: «Продовження буде! Шукайте наступні номери «Маяка» у ваших поштових скриньках».

Відомості про замовника друку, особу, що виготовила матеріал, відповідального за друк та тираж не зазначаються, у чому вбачаються ознаки порушення виборчого законодавства. Також вміст листівок може містити недостовірну інформацію про кандидатів.

Відповідно до частини 5 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію - субєкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями.

Згідно з частиною 2 статті 56 цього ж Закону, друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

5 12 volyn

5 12 volyn2

5 12 volyn3

Нагадаємо, що у разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії:

044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.