14 листопада розпочалась реєстрація кандидатів у депутати селищних, сільських та міських рад на перших виборах в об’єднаних територіальних громадах. Як повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, наразі на Черкащині процес реєстрації відбувається повільно.

Станом на 14:00 18 листопада у Черкаській області у кількох виборчих комісіях зареєстрована дуже мала кількість кандидатів у депутати на перших виборах в об’єднаних територіальних громадах.

Так, у Стеблівській селищній виборчій комісії зареєстровано лише 8 кандидатів у депутати. Ця рада має бути обрана у складі 26 депутатів, позаяк кількість виборців у цьому окрузі становить 5 683 осіб.  На посаду голови кандидати ще не подавали документів для реєстрації.

У Набутівській сільській виборчій комісії зареєстровано лише 2 кандидати в депутати. Натомість, рада так само має складатися з 26 депутатів, обраних 5 612 виборцями. На посаду голови документів кандидати також ще не подавали.

Тальнівська міська виборча комісія поки не реєструвала кандидатів у депутати. Новообрана рада також складатиметься з 26 депутатів, які представлятимуть 14 350 виборців. На посаду голови був зареєстрований лише один кандидат.

Згідно з ч.3 ст.16 ЗУ «Про місцеві вибори», загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради становить при чисельності виборців від 5 тисяч до 20 тисяч виборців – 26 депутатів.

Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Черкаській області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Черкащини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.