Головний редактор газети «Волинь-нова» Олександр Згоранець звинувачує кандидата в народні депутати Федора Веніславського (самовисування) у «крадіжці» логотипу обласного друкованого видання та виборчих маніпуляціях. Причиною такої заяви стало розповсюдження  у населених пунктах 23-го виборчого округу агітаційної газети  кандидата «Волинь. Жити по-людськи». Спостерігачі ОПОРИ зафіксували відповідний факт 8 липня.

За словами Олександра Згоранця, логотип, який використовується в агітаційній газеті Веніславського, є авторським та зроблений на замовлення «Волині-нової».

«Щодо хитруватого кандидата, який вирішив набрати кілька балів за рахунок випуску газети, логотип якої справді дуже нагадує наш… Не будемо називати його прізвище, щоб не робити зайвої реклами. Хоч і реклама тут допоможе, як мертвому кадило… На перший погляд його передвиборні гасла звучать непогано: «Чесний перед собою, порядний із людьми, принциповий у поглядах»… Очевидно тільки, що такі слова кандидата в народні депутати треба писати у лапках. Бо коли глянеш на логотип його «газети», одразу згадується народна приказка: «На злодієві шапка горить» («шапка» — так журналісти називають один із типів заголовка, що об’єднує декілька газетних публікацій; іноді так кажуть і на сам заголовок (логотип) газети). Ми ні в якому разі не хочемо привласнювати слово «Волинь», але шрифт, яким воно написане, — особливий, авторський, зроблений на замовлення нашої газети ще в кінці минулого століття… А ось представників контролюючих органів ми просимо поцікавитись, чи має право «інформаційна газета» друкуватись без дати реєстрації і номера випуску, не кажучи вже про безсоромну крадіжку чужого логотипа?», - йдеться в публікації «Туфту не підробляють» головного редактора «Волині-нової» Олександра Згоранця, яка опублікована на сайті цієї газети.

Agitacijna gazeta Venislavskogo

Sajt gazety Volyn

Також зазначимо, що в одному із випусків агітаційної газети Федора Веніславського «Волинь. Жити по-людськи» розміщені результати соціологічного опитування щодо ймовірних переможців у проміжних виборах до Верховної Ради України.

Sociologija

Відповідно до цього опитування 30,6% респондентів надали перевагу Федору Веніслвському, 27,1% - Ігорю Палиці (не бере участі у виборах як кандидат), 13,3% - Людмилі Кирді, Сергію Булі – 8,7%, Юрію Кулачеку – 5,4%; Олександр Пирожику – 4,3; Тетяні Лишневець – 2,2%; Івану Вовку – 1,6%, іншим кандидатам респонденти віддали 1% голосів.

Опитування, як зазначається у газеті кандидата, проводилося Українською лабораторією системного аналізу в період з 27 по 29 червня, методом першого зустрічного в місцях найбільшого скупчення людей в чотирьох районах округу. Було опитано 1320 респондентів. Похибка склала не більше 3,5%.

Втім, зазначимо, що жодної інформації в мережі Інтернет про організацію, яка провела це опитування, представникам ОПОРИ знайти не вдалося.

Відповідно до ч. 10 ст. 71 закону України «Про вибори народних депутатів України», засоби масової інформації у разі оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами депутатів, зобов'язані зазначити замовника опитування, повну назву організації, що проводила опитування, час його проведення, територію, яку охоплювало опитування, розмір та спосіб формування соціологічної вибірки опитаних, метод опитування, точне формулювання питань, можливу статистичну похибку.

 

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради України, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.