На дільниці №711039 дівчина сфотографувала пустий бюлетень, ще не встигнувши проголосувати. Порушення побачили спостерігачі та звернули на це увагу членів комісії. Ті змусили її видалити фотографії, опісля вона проголосувала.

На запитання спостерігача ОПОРИ, навіщо вона сфотографувала бюлетень, дівчина відповіла, що завжди так робила: «Щоб це побачила молодь. Хотіла таким чином популяризувати, що потрібно приходити на вибори».

Окрім цього, на іншій дільниці №710979, що у школі №12, черкаський поет Олексій Юрін написав на бюлетені вірш, потім сфотографував його. Члени ДВК та спостерігачі помітили це та викликали правоохоронні органи, які у свою чергу зафіксували порушення та склали протокол.

Про свій вчинок поет написав на персональній сторінці у Facebook: «Сьогодні таки вирішив піти на вибори і зіпсувати бюлетень. Але зробив це креативно. Наболіло. Написав на бюлетні «Навіщо про Вас, давайте про прекрасне», потім – кілька рядків ліричного вірша і сфоткав на пам'ять. Це помітили спостерігачі, які покликали правоохоронців. Поговорили, склали протокол. На прощання потисли руки. Злочинцем себе не вважаю. Сприймайте це, як мистецьку акцію. Поки все».

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України «Про місцеві вибори»: «Голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування».

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android