Дільницю №321191, що розташована на території лікарні, не забезпечили потрібними кабінками для голосування, тому виборці голосують на підвіконні в коридорі.

Дільниця розташована на вул. Карбишева, 12 у приміщенні «Територіального медичного об’єднання».  На дільниці голосували 29 виборців-пацієнтів і 7 членів комісії.  Усі пацієнти зазначені як ті, що голосують за місцем перебування, тобто у своїх палатах. Таким правом скористалися 22 виборці, решта сім прийшли вже на саму дільницю. Оскільки на дільниці взагалі не було кабінок для голосування, тому виборці виходили разом з бюлетенем у коридор голосувати на підвіконні.  Члени комісії голосували таким самим чином.

Громадянська мережа ОПОРА вважає, що таким чином було порушено таємницю голосування, оскільки не було створено відповідних умов для волевиявлення.

Місцева виконавча влада також не забезпечила дільницю великими скриньками для голосування, надавши лише переносні.

B.Tserkva nemaje kabinok

Наталя Шевченко, голова комісії, у коментарі Громадянській мережі ОПОРА визнала, що голосування відбулося з порушеннями, однак зазначила, що ініціатива аби хворі спускалися голосувати на дільницю, замість волевиявлення у своїх палатах, належала адміністрації лікарні, а не членам комісії.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що таємниця голосування передбачена статтею 7 Закону України «Про місцеві вибори».

Окрім того, стаття 76, в частинах 1 і 3 ЗУ «Про місцеві вибори» визначає забезпечення дільниці скриньками і кабінками для голосування.

«1. Голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, в якому обладнуються у достатній кількості кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх – не менше чотирьох, для великих – не менше шести. На одній виборчій дільниці облаштовується одне приміщення для голосування. Контроль за облаштуванням приміщення для голосування покладається на дільничну виборчу комісію.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, забезпечують виборчі дільниці необхідними приміщеннями для голосування, придатними для облаштування відповідно до вимог цього Закону та нормативів, встановлених Центральною виборчою комісією, а також надають технічну допомогу в облаштуванні.

Приміщення для голосування для малої виборчої дільниці повинно мати площу не менше 50 кв. м, середньої – не менше 75 кв. м, великої – не менше 90 кв. м.

У разі відсутності в межах звичайної або спеціальної виборчої дільниці приміщення з відповідною площею приміщення для голосування на відповідній виборчій дільниці може мати меншу площу за нормативами, встановленими Центральною виборчою комісією.

3. Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією».

За коментарями звертайтеся:
Аліна Брезіцька,
координатор виборчих програм
Громадянської Мережі ОПОРА у Київській області
063 685 95 28
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android