У Запоріжжі жінці відмовили надати бюлетень для голосування у зв’язку зі зміною прізвища. В Гуляйпільському районі чоловіку дозволили проголосувати за військовим квитком.

Так, в м. Запоріжжя на виборчій дільниці № 213812 у територіальному виборчому окрузі №77 члени ДВК відмовили видати бюлетень для голосування запоріжанці. Мотивацією для такого рішення стало те, що у списку виборців жінка зазначена за дівочим прізвищем, в той час як у паспорті вказане змінене прізвище після заміжжя.

В селі Рівнопілля Гуляйпільського району Запорізької області на виборчій дільниці № 230183 ТВО №82 літньому чоловіку видали бюлетень для голосування попри те, що він не надав для цього свого паспорта. Замість цього мав військовий квиток.

Нагадуємо, що згідно з ч.2 ст.2 Закону України «Про вибори Президента України» військовий квиток може бути документом, що підтверджує громадянство України на дільниці, однак лише у випадку, коли виборець є військовослужбовцем строкової служби.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
(#вибори; #opora; #опора)