Дільничні виборчі комісії 185-го округу, що на Херсонщині, не отримали фінансування і будуть везти виборчі бюлетені в окружну виборчу комісію за власний кошт.

Про таку ситуацію повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Як прокоментувала голова ДВК № 650154 (село Таврійське) Тамара Галушка, коли представники комісії приїхали в ОВК отримувати виборчі бюлетені, їм повідомили, що «бензину немає», тому що бухгалтерія ще не уклала договори. Членам ДВК пообіцяли, що пальне буде, коли вони привезуть бюлетені, а поки всі дільничні комісії округу змушені здійснювати поїздки за власний кошт.

Те саме підтвердила й голова ДВК №650416, що знаходиться в тому ж окрузі. «Ми їздили отримувати бюлетені за всій рахунок, відвозити будемо також за свій рахунок», – зазначила голова ДВК.

За словами члена ОВК № 185 Максима Біжана, така ситуація склалася, тому що незадовго до дня голосування в комісії відбулася заміна голови, яка тільки в п’ятницю 19 квітня набула повноважень й підписала фінансові документи.  Як зазначив Максим Біжан, казначейство тільки в понеділок зможе перерахувати кошти на рахунки ДВК. Член ОВК запевнив, що вартість пального дільничним комісіям буде компенсована.

Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 26 Закону України «Про вибори Президента» окружна виборча комісія щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України  у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, вирішує питання розподілу та використання коштів дільничними виборчими комісіями, контролює забезпечення дільничних виборчих комісій приміщеннями, транспортом, засобами зв'язку; в межах своєї компетенції розглядає і вирішує інші питання матеріально-технічного забезпечення проведення виборів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)