У школі №1 що знаходиться в селі Шабо Білгород-Дністровського району, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала декілька випадків фотографування бюлетенів.

Всього було зафіксовано щонайменше п’ять таких випадків, причому три з них – впродовж години.

При цьому представниця поліції, яка несла чергування на дільниці,  повідомила спостерігачці ОПОРИ, що не вчинятиме з цього приводу жодних дій. Після цього спостерігачка ОПОРИ викликала на місце слідчо-оперативну групу.

«Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про вибори Президента України», фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення голосування забороняється і є порушенням таємниці голосування», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк такі дії із фотографування виборцями бюлетенів можуть бути кваліфіковані як готування до вчинення злочину, передбаченого статтею 160 Кримінального кодексу України "Підкуп виборців" в залежності від обставин, що будуть встановлені слідчо-оперативною групою.

Раніше на спецдільниці в Одеській області було зафіксовано ознаки примусу до голосування, а у Березівському районі спостерігача ОПОРИ вигнали з виборчої дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)