В Кам’янському Дніпропетровської області на одній з дільниць виборцю видали бюлетень та, за його словами, «порадили» проголосувати на іншій дільниці.

В місті Камянському Дніпропетровської області на виборчій дільниці №120984 члени комісії видали виборцю бюлетень. Як пізніше розповів виборець спостерігачці ОПОРИ, члени комісії «порадили» йому проголосувати на іншій дільниці №120985 «в старшій школі». Ця виборча дільниця розташована в іншій будівлі.

За словами виборця, він вже майже дійшов до дільниці №120985 та в цей час до нього надійшло розуміння, що це протизаконно. Тож, виборець самостійно підійшов до члена виборчої комісії №120985, розповів ситуацію та запитав, чи правильно він вчиняє.

Член комісії №120985 повідомив про ситуацію голову комісії та правоохоронців. 

Члени комісії №120984, які начебто «порадили» виборцю вчинити відповідним чином, не визнають фактів надання виборцю рекомендацій щодо місця голосування. Виборець спостерігачу ОПОРИ також заявляє, що не мав наміру виносити виборчий бюлетень за межі дільниці.

Слідчо-оперативна група взяла пояснення у всіх учасників події.

Нагадуємо, що у Дніпропетровській області до суду передано два кримінальних провадження щодо порушення виборчого законодавства, відкриті за заявами спостерігачів ОПОРИ.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаа  нгажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
(#вибори; #opora; #опора)