Спостерігачам ОПОРИ стало відомо, що в межах  49-го округу члени дільничних виборчих комісій, які були введені до складу комісії напередодні, не прийняли присягу та приступили до роботи.

Так, у комісії 140949 два члена комісії не прийняли присягу проте, приступили до роботи. В той же час, у комісії 140293 п’ять членів комісії не прийняли присягу, але не приступили до роботи.

«За процедурою всі члени комісії, яких ввели до складу ДВК напередодні дня виборів,  мають о 20 години прийти на вечірнє засідання, скласти присягу і вже тоді приступати до виконання своїх обов’язків», - зазначила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, на дільниці 140293 о 01:33 у день голосування змінили чисельний склад ДВК. На ранкове засідання члени ДВК цього не знали. І нового чисельного списку в них не було.

«Спочатку члени ДВК намагалися додзвонитися до однієї дівчини з Покровську, яку включили до складу комісії, але яка не хотіла працювати на дільниці. Ця дівчина приїхала на засідання з запізненням – після 7:15. Проте їй дали розписатися на всіх контрольних листах та інших документах. Через декілька хвилин після телефонного дзвінка стало відомо, що цю дівчину вночі виключили зі складу ДВК, а включили людей від Зеленського. І вони приїхали на засідання, проте не змогли брати в ньому участь – вони не прийняли присягу, в них не було посвідчення, та на ранок не було оновленого списку чисельного складу ДВК з мокрою печаткою ОВК. Слід зазначити, що кворум був – 7 осіб з 12-ти. Проте зараз в комісії працює 6 осіб від Порошенко, і 1 – за поданням Зеленського», - деталізувала  координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Поки привезли оновлений список (за ним їздила селищний голова до Дружківки – а це 2,5 години від села), був час відкривати дільницю – і ДВК дійсно відкрилося о 8-й годині.

Члени ДВК за поданням від Зеленського (5 осіб) не змогли працювати. За словами радника з юридичних питань ОПОРИ Павла Романюка, вони зможуть потрапити на дільницю тільки о 20:00. І лише після прийняття присяги вони зможуть приймати участь у вечірньому засіданні та підрахунку голосів. Станом на 12:40 люди від Зеленського продовжували стояти на вулиці. Вони намагалися зайти на дільницю. Але в них немає ні посвідчення, а оновленого на підготовче засідання списку на ранок не було.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА. 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)