На виборчій дільниці №510256, що знаходиться в селі Мирне Біляївського району, спостерігач ОПОРИ зафіксував заповнення протоколу про підрахунок голосів виборців до завершення голосування на дільниці.

Спостерігач ОПОРИ повідомив членам дільничної виборчої комісії про неправомірність їх дій, однак вони не визнають порушення та стверджують, що спостерігач, фіксуючи порушення, розголошує таємницю голосування.

«Згідно з ч. 1 ст. 78 Закону «Про вибори Президента України», ДВК здійснює підрахунок голосів виборців в тому ж приміщенні, в якому відбувалось голосування. Секретар комісії на цьому засіданні вносить відомості в протокол про підрахунок голосів виборців на цій дільниці. Згідно з ч. 2 цієї ж статті, засідання ДВК розпочинається одразу після закінчення голосування, проводиться без перерви, і закінчується після складання та підписання протоколу про підрахунок голосів. Згідно з ч. 2 ст. 158 ККУ, підробка або незаконне виготовлення, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років», - повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Нагадаємо, що на цій же дільниці під час першого туру голосування 31 березня спостерігач ОПОРИ зафіксував дочасне заповнення протоколу.

Нагадаємо, що на спецдільниці в Одеській області зафіксовано ознаки примусу до голосування, а у Березівському районі спостерігача ОПОРИ вигнали з виборчої дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)