В Одеській області спостерігач ОПОРИ зафіксував заповнення протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №510256 (с. Мирне Біляївського району) та викликав поліцію.

«Згідно зі ст. 79 Закону України «Про вибори Президента України», дільнична виборча комісія складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці на своєму засіданні, на якому здійснює підрахунок голосів виборців. Засідання дільничної виборчої комісії розпочинається відразу після закінчення голосування (ч. 2 ст. 78). Голосування на виборчій дільниці відбувається з 08:00 до 20:00 (ч. 1 ст. 75). За складання чи підписання протоколу про підрахунок голосів виборців не на засіданні виборчої комісії, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років (ч. 3, ст. 158 ККУ)», - пояснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)