На Донеччині низка дільничних виборчих комісій отримала менше бюлетенів, ніж за списками виборців. Контро́льні пункти в'ї́зду-ви́їзду працюють у штатному режимі. Всі спеціальні виборчі дільниці, де мають голосувати військові, розпочали свою роботу.

За інформацією від спостерігачів ОПОРИ, які знаходяться на дільницях – на ДВК 140568 (округ 45), ДВК 140042 (округ 46), ДВК 141188 и 141211 (округ 47), ДВК 142340 (округ 57), ДВК 140340 (округ 59), ДВК 140164 (округ 60), кількість отриманих бюлетенів не відповідає кількості осіб, включених до списку виборців.

«Це не критично, тому що для необхідної мінімальної кількості виборців цих бюлетенів має вистачити, але норма закону щодо +0,5% не витримана. Також у нас є інформація, що на одній зі спецдільниць (це лікарня) кількість бюлетенів більша, аніж кількість виборців, включених до списку. Але ми так розуміємо, що такі дільниці отримають кількість бюлетенів стільки, скільки медичний заклад може розмістити людей на стаціонарному лікуванні. Тобто, наприклад, якщо ліжок в лікарні є 100, а там лікується 50 осіб, то комісія отримає 100 бюлетенів», - пояснила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області.

Прес-офіцер Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України Олег Личковський у коментарі ОПОРІ зазначив, що сьогодні всі КПВВ на лінії розмежування розпочали свою роботу вчасно, згідно з весняним графіком з 7 години та працюють у штатному режимі.

«Пасажиро-транспортний потік лишається динамічним. За минулу добу лінію розмежування перетнуло 38,5 тисяч осіб. Це середньодобовий показник. Щодо накопичень транспортних засобів перед КПВВ, то сьогодні зранку на виїзд та в’їзд до тимчасово окупованої території України знаходилось від 10 до 40 транспортних засобів на кожному КПВВ. Прикордонники зі складу Об’єднаних сил працюють у посиленому режимі. Головним завданням для нас залишається забезпечення безпеки громадян під час перетинання ними лінії розмежування та не допустити переміщення зброї, вибухівки, засобів терору та усіх, хто може приймати  участь у диверсійних акціях з метою дестабілізації ситуації в Україні», – зазначив Олег Личковський.

У коментарі ОПОРІ полковник, начальник відділу морально-психологічного забезпечення Об'єднано-командного пункту Об'єднаних сил Євген Коваленко розповів, що голосування на спеціальних виборчих дільницях розпочалося вчасно, всі 79 дільниць працюють.

Начальниця відділу ведення Державного реєстру виборців Донецької ОДА Руслана  Шевцова під час брифінгу ОПОРИ зазначила, що із загальної кількості ДВК на Донеччині не працює одна та закликала мешканців Донеччини скористатись своїм виборчим правом.

«Незалежно від того, який вибір ви зробите, ви повинні розуміти, що саме сьогодні доля України у кожного з нас в руках. На 9 годину інцидентів на ДВК немає, дільниці працюють у звичайному виборчому режимі. Зранку людей не дуже багато, це також пов’язано зі святами. Думаю, що більша активність з’явиться у другій половині дня. У другому турі процедурою зміни місця голосування скористувалися 18 392 виборці. Також хочеться сказати виборцям, що якщо ви прийшли на виборчу дільницю і вам за якихось причин не дають бюлетень, пояснюють, що вас, наприклад, немає в списку виборців, чи в вас щось не співпадає, зверніть увагу, що підставою для видачі бюлетеня виборцю є його включення до списку виборців. Якщо виборець є у списку, але в нього є якісь інші моменти – треба розбиратися в цих моментах. Виборці просто так не потрапляють до списку. Члени виборчої комісії не мають права відмовити виборцю в видачі бюлетеню, якщо у нього: не має роздруку до ID-картки стосовно місця голосування; є помилки у списку з написання прізвища, ім’я по-батькові або дати народження – це не є підставою для невидачі бюлетеню. Якщо виборця взагалі немає у списку – не йдіть з дільниці, допоки не зрозумієте чому. Багато було випадків таких, що у списку виборців у виборця були помилки в нумерації будинку і цей виборець десь на іншому листочку, за який відповідає інший член комісії. На кожній дільниці є перелік гарячих телефонів: урядова гаряча лінія – 1545; безкоштовна правова допомога – 0800212103; гаряча лінія обласної державної адміністрації – 0800505600; відділ адміністрування державного реєстру виборців – 0626420474», – зауважила Начальниця відділу ведення Державного реєстру виборців Донецької ОДА Руслана Шевцова.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.