У Василькові Київської області чоловік проголосував у кабінці, а потім за столом для видачі бюлетенів допоміг проголосувати своїй матері.

На Васильківську виборчу дільницю № 321281 прийшло двоє осіб – чоловік і його мати. Отримавши бюлетені для голосування, чоловік здійснив своє волевиявлення  в кабіні. Потім вийшов і за столом, де видавали бюлетені, допоміг проголосувати своїй матері. За словами спостерігача, він поставив галочку у її бюлетені.  Про порушення спостерігач повідомила голову дільничної виборчої комісії. У комісії,  в свою чергу, зазначили, що виборці не попереджали про те, що жінка не може проголосувати самостійно. Спостерігач  склала  акт про порушення. Також повідомила про інцидент працівника правоохоронних органів.

ОПОРА наголошує, відповідно до ч. 4 ст. 76 ЗУ «Про вибори Президента України», виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів.  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)