На в’їзді в місто Дніпро з’явились нові білборди проти кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. Окрім того, в місті продовжують псувати агітаційну продукцію кандидата Петра Порошенко.

14 квітня на Донецькому та Полтавському шосе, неподалік в’їздів до міста, спостерігачі ОПОРИ виявили білборди, виконані в стилістиці агітаційної продукції кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. На білбордах зображено частину фотографії ймовірно Петра Порошенка та напис «кінець». Також на всіх виявлених білбордах не міститься інформація щодо відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск та замовника відповідних матеріалів.

Також, в місті Дніпро спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА продовжують виявляти зіпсовані написами агітаційні білборди кандидата на пост Президента України Петра Порошенка.

Псування агітаційної продукції може містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 157КК України «Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу; поєднані зі знищенням чи пошкодженням майна» та статті 296 КК України «Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом».

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
(#вибори; #opora; #опора)