Спостерігачі ОПОРИ 13 квітня на виїзді з міста Дніпро в напрямку Новомосковська зафіксували пошкоджені білборди із зображенням кандидата на пост Президента, чинного Президента України Петра Порошенка та президента Росії Володимира Путіна.

На зазначених білбордах поряд із зображенням кандидата на пост Президента України Петра Порошенка зіпсоване зображення Путіна, а між ними стоїть знак "=". Також на деяких білбордах містяться написи з нецензурною лексикою.

Псування агітаційної продукції може містити ознаки порушення частини 2 статті 157 КК України «Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу; поєднані зі знищенням чи пошкодженням майна» та статті 296 КК України «Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області

тел.: 067 850 65 92

e-mail: oporavadim@gmail.com ​​​​​​​

Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області

тел.: 050 100 88 91

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)