Майже третина газет Херсонщини після дня голосування заповнена агітацією проти кандидата по пост Президента Володимира Зеленського.

Громадянська мережа ОПОРА у межах довготермінового спостереження системно здійснює моніторинг засобів масової інформації різного типу. Були проаналізовані друковані видання Херсонської області, які вийшли впродовж тижня після 31 березня.

За цей період в газетах області майже відсутні агітаційні або інформаційні матеріали «за» кандидатів на пост Президента. Більшість матеріалів мають ознаки «чорного піару» проти одного з кандидатів – Володимира Зеленського. У семи виданнях з двадцяти шести міститься агітація проти кандидата. Це розміщення статті «Хай іскрить на сцені. Бо інакше і себе спалить, і державу» у виданнях Новотроїцького, Великолепетиського, Нововоронцовського, Верхньорогачицького, Чаплинського районів та міста Нова Каховка. У обласних газетах «Ключі» та «Новий день» також розміщені матеріали схожого змісту, але під іншими назвами – «Нове обличчя старого олігарха. «Жарт» Коломойського, який може стати трагедією для України», «Слуга олігарха», «Головний інтерес Росії – привести кандидата, який не зможе виконувати функцію головнокомандуючого» тощо.

Традиційно друковані засоби масової інформації, що потрапляють у межі певних округів майбутніх парламентських виборів, використовують потенційні кандидати в народні депутати. Так, лідерами стали Ігор Колихаєв (184-ий ТВО) та Євген Рищук (186-ий ТВО). Якщо у першого це були статті та фотоінформація про різноманітні благодійні активності, то у Євгена Рищука ця інформація поєднувалась з статтями щодо акції кампанії «Хто замовив Катерину Гандзюк» біля його будинку. У виданні «Олешківський вісник» третину газети було присвячено саме цьому.

Нагадаємо, що відповідно до частини 5 статті 64 закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)