Минулого тижня голова Херсонської державної адміністрації Андрій Гордєєв, який є членом Блоку Петра Порошенка «Солідарність», написав заяву про звільнення. На останній колегії ОДА він заявив, що не хоче, щоб негативні заяви на його адресу вплинули на результати другого туру виборів.   

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, 9 квітня під час колегії Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв заявив, що його рішення про звільнення з посади мотивоване тим, що він не хоче, щоб негативні заяви на його адресу вплинули на результати другого туру виборів.

«Ми зараз обираємо навіть не Порошенка. Ми зараз кажемо про систему державного управління, про наш вектор. За нашими, можливо, і маленькими кроками буде велика перемога. Оновлення команд, оновлення кадрової політики – це все буде. Але треба зараз приймати правильні рішення», –  заявив Андрій Гордєєв.

Підтримку чинного Президента й кандидата на цей пост посадовець висловив й у своєму дописі про звільнення на Фейсбуці, зазначивши: «Я не хочу, щоб наслідки інформкілерства проти мене, вплинули на спокій нашої держави, а разом з тим і на спокій Херсонщини. Я не хочу щоб в такий складний час виборів сфабрикований проти мене негатив хоч якимсь чином негативно відобразився на другому турі виборів Президента України та Верховного головнокомандувача!».

Сьогодні, 10 квітня, Кабінет міністрів України схвалив рішення про відставку голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.

Тим часом інші посадовці ХОДА також висловлюють підтримку чинному Президенту. Так, заступник голови держадміністрації Дмитро Бутрій під час візиту в село Магдалинівка Чаплинського району, присвяченому початку будівництва амбулаторії зазначив: «Такі проекти вдається реалізовувати завдяки програмі Президента України Петра Порошенка, впроваджуються вони по всій країні. Медичні послуги повинен отримувати кожен громадянин нашої держави. Будівництво нової амбулаторії у Магдалинівці – приклад – приклад упевненого входження України й Херсонщини до європейської спільноти, зокрема з надання медичних послуг». Матеріал про це вийшов в газеті Чаплинського району «Голос Таврії» від 4 квітня.

У п. 2 ч. 1 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що участь у передвиборній агітації забороняється органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом на пост Президента України).

ОПОРА нагадує, що пункт 4 частини 4 статті 3 Закону України «Про вибори Президента України» передбачає рівне та неупереджене ставлення органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів на пост Президента України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)