У місті Сєвєродонецьк Луганської області спостерігачі ОПОРИ у під’їзді житлового будинку знайшли друковану продукцію із зазначенням прізвищ та імен кандидатів у Президенти.

Так, на вулиці Вілесова,14 у під’їзді житлового будинку на поштових скриньках ОПОРОЮ були зафіксовані агітаційні буклети «Время обьединяться и побеждать», де зазначено, що «Только Юлия Тимошенко и Серей Тарута вместе смогут победить старую систему, сломать хребет коррупции, восстановить экономику и дать людям возможность работать и зарабатывать». Внизу буклету міститься напис «31 марта мы голосуем за Юлию Тимошенко. Голос за Юлию Тимошенко – голос против власти Порошенко!! Голос за Тимошенко – голос за мир!!!»

Поряд із цим, було знайдено буклети-запрошення від кандидата Петра Порошенка, які містять детальну інформацію відносно того, що потрібно пам’ятати, обираючи Президента, корисна інформація в день голосування. Поряд із цим, внизу буклета великими літерами зазначено, що 31 березня Україна обирає Петра Порошенка.

Представники ОПОРИ на місце події викликали поліцію та склали відповідні заяви.

Наразі можна говорити про порушення ст. 57  ЗУ «Про вибори Президента України», в якій зазначено, що передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів», а також «передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08
e-mail: lugansk@opora.org.ua