У виборчому окрузі № 99 на виборчій дільниці № 350903 (ДНЗ «Ластівка») спостерігачі зафіксували фотографування бюлетня. На місце пригоди викликали поліцію, склали акт.

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, жінка прийшла разом з дитиною, отримала бюлетень і зайшла в кабінку для голосування. Потім спостерігачі почули характерний звук фотографування. Відразу запросили правоохоронця, який попросив жінку показати телефон, вона відмовилася. На місце інциденту викликали поліцію. Наразі проводяться слідчі дії. Спостерігачі склали відповідний акт порушення.

Згідно з ч. 4, ст. 76 Закону України «Про вибори Президента України»: «Виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб».

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  в Кіровоградській області
тел.: 0957943072
(#вибори; #opora; #опора)