Близько 12:30 в селі Безсали Лохвицького району член ДВК №530428 намагалась видати бюлетень виборцю по водійському посвідченню. Після зауваження спостерігача ОПОРИ відносно незаконності даних дій, член комісії пригрозив спостерігачу ініціацією про його видалення з дільниці.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт спроби видачі бюлетеня для голосування по пред’явленню водійського посвідчення одного з членів ДВК та звернулись до голови комісії. Після звернення голова ДВК заборонила видавати бюлетень без законного документу. Член ДВК, що збиралася видати бюлетень, наголосила спостерігачеві, що якщо він буде втручатися, то вона ініціює голосування за його видалення. В свою чергу голова дільничної комісії претензій до представника ОПОРИ не має.

Згідно з частиною 2 статті 2 Закону України «Про вибори Президента» документом, який підтверджує громадянство України, є 1) паспорт громадянина України; 2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 3) дипломатичний паспорт; 4) службовий паспорт; 7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби); 8) тимчасове посвідчення громадянина України; 9) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи, – для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015