За інформацією окружних комісій Івано-Франківської області за місцем перебування проголосують 31 045 виборців (тридцять одна тисяча сорок п’ять виборців). У списки виборців включено 1 496 080 (один мільйон сорок дев’ять тисяч шістсот вісімдесят виборців).

Згідно із законодавством у список для голосування за місцем перебування включили тих, хто звернувся до 20.00 останньої п’ятниці перед днем голосування, пояснює координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРИ на Івано-Франківщині.

«Відповідно до ч. 1 статті 77 Закону «Про вибори Президента України» виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця. Зробити це може виборець , який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця. Така заява разом з довідкою медичної установи про стан здоров’я виборця повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів», - каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Усі виборчі дільниці області відкрились вчасно, про інциденти під час відкриття спостерігачам ОПОРИ наразі невідомо.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.