В Ізмаїлі на Одещині на двох виборчих дільницях бюлетені було проштамповано печатками інших дільничних комісій.  Про це повідомляє ОПОРА.

Так, на дільницях № 511002 і №511003 голосування не розпочалось вчасно, оскільки з’ясувалося, що виборчі комісії отримали  печатки інших комісій, якими проштампували виборчі бюлетені напередодні дня голосування.

Як пояснили в окружній виборчій комісії, члени ДВК не помітили, що отримали не ті печатки. На дільниці №511003 це помітили вчора, 30 березня, тож сьогодні комісія повинна встигнути отримати свою печатку та нові бюлетені, оскільки проштамповані іншою печаткою будуть визнані недійсними. Станом на 10:00 дня голосування дільниця не працювала.

Водночас на дільниці № 511002 вирішили продовжити голосування та, за повідомленням спостерігача ОПОРИ, видають виборцям бюлетені, проштамповані печаткою іншої ДВК.

Тим часом окружна виборча комісія проводить засідання, щоб звернутися до ЦВК за роз'ясненнями.

«Відповідно до ч. 3 ст.71 Закону України «Про вибори Президента України»,  виборчий бюлетень повинен містити назву та дату проведення виборів, номер територіального виборчого округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, а також позначене місце для печатки дільничної виборчої комісії. Також, згідно з ч. 10 ст. 73 цього Закону, під час приймання виборчих бюлетенів дільничною виборчою комісією секретар ДВК розпаковує упаковку підприємства-виготовлювача та проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії. Водночас ч. 26 ст. 78 встановлює, що при підрахунку голосів виборців, в разі, якщо на бюлетені відсутня печатка цієї ДВК, бюлетені мають вважатись недійсними», - роз'яснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)