У день тиші херсонцю зателефонували з незнайомого номеру та спитали, які досягнення чинного Президента та кандидата Петра Порошенка він може назвати та за кого він буде голосувати.

Про це повідомив спостерігач ОПОРИ.

Мешканцю міста Херсон поступив дзвінок з невідомого номеру. Жінка повідомила, що телефонує від ГО «Інститут розвитку і сприяння демократії» та задала декілька політичних запитань, серед яких «Які досягнення Президента Петра Порошенка ви можете назвати?» та «Чи визначились ви, за кого будете голосувати?»

На питання чоловіка, звідки у них його номер, жінка відповіла «З бази даних зареєстрованих людей України» а на питання, як з якої саме бази і як вона називається – «Цього я вам сказати не можу. Це секрет». 

Інформація про ПІБ, адресу, номер телефону належить до персональних даних про особу. Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Відповідно до ст. 2 Закону України “Про захист персональних даних” під згодою суб’єкта персональних даних слід розуміти добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com