21 березня спостерігачі ОПОРИ у Приморському та Суворовському районах міста Одеси зафіксували розповсюдження газет, які мали ознаки передвиборчої агітації проти кандидата в Президенти Володимира Зеленського.

Так, у газеті «The День» містяться матеріали про те, що «прості люди проти «слуги народу» та про те, що президент Російської Федерації начебто підтримує обрання Володимира Зеленського очільником української держави.

На останній шпальті газети вказано, що замовником є кандидат у Президенти Сергій Каплін. На його сторінці у Facebook сказано, що замовником є дійсно він:

«Газета Зе День про яку сьогодні говорить вся країна виготовлена СДП та мною особисто, її друк оплачено із виборчого фонду відповідно до вимог діючого законодавства. […] Ознайомившись із програмою, ми вірішили відповісти йому у стилі кандидата», - пояснив Сергій Каплін.

Як повідомив ОПОРІ голова регіонального виборчого штабу кандидата в Президенти Володимира Зеленського Олександр Андросов, за фактом розповсюдження газет поки що до поліції не зверталися та очікують на рішення центрального штабу щодо подальших дій.

Згідно з ч. 5 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Розповсюдження інформації, яка має на меті спонукати виборців голосувати проти інших кандидатів або публічні оцінки діяльності цих кандидатів, та є друкованою передвиборчою агітацією, має містити повний перелік вихідних даних і бути виготовленою за кошти виборчого фонду.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18