Які є виборчі порушення та як на них реагувати, як захистити своє виборче право та як проголосувати не за місцем реєстрації – про ці та інші теми ОПОРА інформує виборців через ЗМІ та соціальні мережі. 

Громадянська мережа ОПОРА підготувала серію роликів в межах інформаційно-просвітницької кампанії, які можна вільно використовувати для поширення.

Перший відеоролик закликає громадян не толерувати таке порушення як підкуп виборців та повідомляти про нього: «Ти повідомляєш поліцію, якщо бачиш, що крадуть авто. То чому ж не робиш цього, коли бачиш, як хтось продає свій голос? Продаються лише десятки тисяч людей, але від їхніх дій потім страждають мільйони громадян. Бачиш підкуп виборців - телефонуй 102! Або хоча б повідом ОПОРУ».

Другий відеоролик нагадує, що перевірка паспорту громадянина членом комісії обов'язкова перед видачею бюлетеня: «Видача бюлетеня без перевірки паспорту - це порушення. Якщо бачиш видачу бюлетеня без паспорту - повідом поліції, телефонуй 102! Або хоча б повідом ОПОРУ».

Ще один ролик показує «альтернативні варіанти» для вибору когось із кандидатів, які не дієвими на відміну від справжнього процесу голосування. А щоб якомога більше людей змогли скористатися своїм виборчим правом, коли вони не проживають за місцем реєстрації, є проста процедура тимчасової зміни місця голосування, яку необхідно пройти до 25 березня включно. Детальніше про процедуру читайте тут: https://www.l.oporaua.org/proholosuvaty

Наступне відео закликає не мовчати, якщо на виборець стає вимушеним учасником або свідком виборчого порушення. Наприклад, якщо керівник установи змушує голосувати за або проти певного кандидата, погрожуючи звільненням.

А ще один ролик мотивує не продавати свій голос: «Щоп'ять років громадяни продають майбутнє своїх родин за копійки. Разом зі своїм голосом ти продаєш шанс збудувати кращу країну для тих, кого любиш. Не продавай майбутнє своєї родини! Якщо ти став свідком продажу голосів, або хтось намагається купити твій - телефонуй 102!».

Ролики можна знайти на YouTube-каналі організації, або завантажити у форматі .mp4. Будемо дуже вдячні, якщо в разі використання роликів на ваших ресурсах, повідомите нас про це.