З моменту утворення окружних виборчих комісій по 17 березня в ОВК Херсонської області відбулося 32 заміни. Повноваження 8 членів ОВК були припинені достроково.

Більше всього замін відбулося в ОВК № 185 та 186 – по 9 замін. Ну другому місці по кількості замін ОВК № 184 – 7 замін. В ОВК № 183 було замінено 4  члени комісії, а в ОВК № 182 – 3. Ці зміни відбулися у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

5 членів ОВК припинили повноваження у зв’язку з скасуванням реєстрації кандидата на пост Президента України, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії. Зокрема на 184 ОВК був замінений заступник голови комісії Віктор Борідко від кандидата Євгена Мураева на Інну Поляренко від кандидатки Юлії Литвиненко.

Повноваження 2 членів ОВК № 182 було припинено у зв’язку з двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин. 1 член цієї ж ОВК припинив повноваження у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії.

Більше всього замін відбулося від кандидатів в Президенти самовисуванців Юрія Тимошенка, Ігоря Шевченка (по 5 замін) та Віталія Купрія – 4 заміни.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

 oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)