Протягом 12 та 13 березня спостерігачі ОПОРИ двічі звертались до поліції Полтавщини відносно агітаційної друкованої продукції на підтримку кандидатів в Президенти, котрі не мали вихідних даних. Зокрема в Карлівці зафіксовано масове розміщення агітаційних плакатів на дошках оголошень в підтримку Руслана Кошулинського, а в Полтаві наліпки з написом «Зе! Команда. +1» на двох автомобілях громадського транспорту.

В Карлівці протягом 12 березня зафіксовано 6 випадків розміщення агітаційних плакатів з написом «Руслан Кошулинський. Єдиний вибір українців» на дошках оголошень. Жоден з плакатів не містив відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск та замовника відповідних матеріалів.

Маршрутні таксі з наліпками на підтримку Володимира Зеленського без вихідних даних зафіксовані 11 березня в Полтаві за маршрутом «Центр-Огнівка». В одному випадку наліпки розміщувались на зовнішній стороні маршрутки, в іншому – в салоні громадського транспорту.

Частина 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента» говорить: «Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».

«Уся агітаційна друкована продукція має містити вихідні дані. Відсутність даної інформації може вказувати на фінансування поза межами виборчого фонду, що прямо порушує виборче законодавство. Відносно обох випадків ОПОРА  звернулась до поліції», – наголосив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Окрім цього, 10 березня ОПОРА зафіксувала в Полтаві пошкодження сітілайту з агітацією кандидата в Президенти Юлії Тимошенко, котрий невідомі обмалювали чорною фарбою.

Нагадаємо, 7 березня в Полтаві виявлені банери прихильників кандидатів із ознаками правопорушення.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

тел.: +380990797361

e-mail: donchenko.poltava@gmail.com  

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел.: +380504062015

e-mail: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)