На Чернігівщині на голову Дніпровської сільської ради Валентину Деркач поліція склала адміністративний протокол за проведення передвиборної агітації у заборонених законом місцях. Мова йде про зустріч мешканців села Дніпровського з заступником голови райдержадміністрації Андрієм Курдановим, яка відбулась  5 березня в приміщенні сільради.

До початку заходу невідомі люди в жилетках з написами «Команда Порошенко» збирали у присутніх персональні дані та роздавали газети.  Після появи чернігівських  журналістів активісти припинили свою роботу.

Журналісти місцевого інтернет-видання («Високий Вал») сфотографували дві газети, які роздавали агітатори - «Панорама» та «Наш край». Головна редакторка останньої, Наталія Бушай офіційно заявила:

«Газета «Наш край» або «НК» не має жодного відношення до цього заходу. Мені, як головній редакторці, невідомо, який саме номер розповсюджувався разом із «Панорамою». На фото - примірник трирічної давнини. Рік тому видання змінило дизайн».

Зі слів Валентини Деркач, дозвіл на агітацію в приміщенні установи вона не давала. «Взагалі зустріч із заступником голови райдержадміністрації мала відбуватися в Будинку культури, але люди сказали, що там холодно і перейшли до нас. Коли з’явилися агітатори, мене в сільраді не було, а після появи журналістів я зателефонувала дільничному», - сказала Валентина Деркач в коментарі ОПОРІ.

Відзначимо, напередодні в Дніпровському розвісили друковані оголошення про зустріч, де за підписом «Команда Порошенка» анонсувався спікер і Будинок культури, як місце проведення заходу.

Заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Андрій Курданов каже, що їхав на зустріч з мешканцями, аби «обговорити підготовку чергової книги пам’яті району та відповісти на питання дніпровців».

Речниця Чернігівського міського відділу поліції Юлія Ковтун сказала:

«Поліція отримала інформацію, що в приміщенні сільради проводиться агітація та збір підписів на користь кандидата у президенти України. У заходах брав участь один з чиновників. У результаті перевірки поліція склала на нього адміністративний протокол. За проведення передвиборної агітації у заборонених законом місцях (ст. 21210 Кодексу України про адміністративні правопорушення) на особу накладається штраф до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Нагадаємо, що про можливості для адмінресурсу, непрозорість фінансування, провокативні повідомлення про «підкуп»  докладніше говорили   5 березня на прес-конференції ОПОРИ у Києві.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)