У Кропивницькому 50  працівників поліції превенції та слідчих Національної поліції  навчалися розпізнавати і реагувати на порушення виборчого законодавства. Тренінги «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» провели 27 лютого тренери ОПОРИ.  

Учасники розібрали практичні приклади порушення у площині кримінальної та адміністративної відповідальності. Правоохоронці попрацювали в групах, розбираючи, як ідентифікувати і реагувати на порушення, і нагадали законодавчі норми, які можуть бути порушені у конкретних випадках.

Навчання пройшли дві групи правоохоронців – представники поліції превенції та слідчі Національної поліції.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області наголосив на важливості правильного складення протоколів. Адже частину справ у Кіровоградській області суд спрямував на доопрацювання через помилки у протоколах.

«Такі тренінги важливі, оскільки вибори мають періодичний характер. І потрібно нагадувати виборче законодавство правооохоронцям, адже з часом дещо забувається. Нині поліція іде на співпрацю, правоохоронці пропонують частіше залучати до подібних тренінгів. Учасники охоче занурюються у навчальний процес розглядаючи практичні кейси», – розповів тренер.

Учасник тренінгу Олександр Застава уже 11 років працює в поліції, неодноразово працював під час виборчого процесу.

«На попередніх виборах фіксували незначні порушення законодавства, зокрема розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних. Такі заняття є ефективні, деякі пункти не знали, а дещо нам нагадали. Звичайно, ми сподіваємося, що вибори пройдуть спокійно, однак готові реагувати на порушення законодавства», – підкреслив начальник сектору превенції Новогородківського відділення поліції Олександр Застава.

З 2012 року в органах внутрішніх справ працює учасник тренінгу Анатолій Дремлюга.

«Був досвід роботи під час виборів у попередні роки. Дуже корисний тренінг, дізналися нову інформацію, а також пригадали виборче законодавство. Цікаво, що поспілкувалися про нюанси і тонкощі роботи під час виборів. Нові знання обов’язково застосовуватимемо у практичній діяльності», –  розповів начальник слідчого відділення Бобринецького відділення поліції Анатолій Дремлюга.  

Зазначимо, що моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, який у 2015 році провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), засвідчує безрезультатність понад 75% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян під час виборів народних депутатів 2014 року. До суду дійшло лише 4,5% кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). У 74% досудових розслідувань на місцевих виборах 2015 року органи слідства встановили відсутність складу кримінального правопорушення, що призвело до закриття відповідних проваджень.

Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії