11 січня спостерігачі ОПОРИ у Запоріжжі викликали поліцію для складання заяви про порушення правил передвиборної агітації з боку кандидатів на пост Президента Андрія Садового та Сергія Капліна. Поліція на виклик не з’явилася, заяву представники ОПОРИ написали у слідчому відділі.

Агітацію із ознаками порушення зареєстрованих кандидатів виявлено за адресами: проспект Соборний, 111а (поблизу пам’ятника Героїв Чорнобиля) та на вулиці Незалежної України, 63. Не дочекавшись представників правоохоронних органів спостерігачі вирушили до Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, де у слідчому відділі склали заяву  за двома актами .

12 01 2019 Zaporizhzhia bord Kaplina na pr Sobornomu 111a

12 01 2019 Zaporizhzhia bord Sadovogo na vul Nezalezhnoi Ukrainy 63

Згідно зі статтею 59 Закону України «Про вибори Президента України»: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів»

Нагадаємо, що такі ж порушення із зазначеними кандидатами спостерігачі ОПОРИ зафіксували  у Тернополі, Вінниці, Харкові, Київській, Дніпропетровській області.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, обласна координаторка громадського спостереження за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
 
Віталій Бабенко, комунікаційник громадського спостереження за виборами в Запорізькій області
Тел.: 097-726-67-90