Центральна виборча комісія на засіданні 18 лютого утворила п’ять окружних виборчих комісії у межах волинських округів, у кожній із яких працюватиме 35-36 осіб. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували склад ОВК: загалом тут працюватиме 179 осіб, 50 з яких (28%) раніше уже працювали у виборчих комісіях на різних посадах, а 129 представників (72%) – мають можливість вперше попрацювати у комісії.

Щодо керівного складу, то «досвідченими» в ОВК є 4 із 15 представників (27%).  Разом з тим, всі голови новоутворених комісій є новачками та не мають досвіду роботи у виборчих комісіях.

Округ № 19

До складу окружної виборчої комісії увійшло 35 осіб. Очолила комісію Оксана Іванюк (від кандидата у президенти С. Кривоноса), яка не має досвіду роботи у комісіях. Заступник голови Володимир Іщенко (від кандидата Р. Ригованова) вже займав аналогічну посаду в ОВК цього ж округу від партії «Народно-трудовий союз України» під час виборів народних депутатів 2012 року та був членом комісії від Михайла Добкіна під час позачергових виборів президента у 2014 році (також в окрузі № 19). Секретар комісії Ірина Дмитрук (від кандидата О. Мороза) також немає досвіду роботи у виборчих комісіях.

Серед членів комісії шість осіб мають досвід роботи у комісіях, а ще 26 – беруть участь у їх роботі вперше. Зокрема, членами виборчих комісій різних рівнів були такі представники нинішньої ОВК:

Роман Горошкевич (від кандидата О. Ляшка):  2014 р. – вибори народних депутатів, член комісії від Радикальної партії Олега Ляшка; 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії від Олега Ляшка.

Валерій Дробінов (від кандидата В. Наливайченка): 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20, від фракції «Партії регіонів»; 2010 р. – вибори президента – член комісії в окрузі № 19 від Віктора Януковича; 2012 р. – вибори народних депутатів – член виборчої комісії в окрузі № 19  від фракції «Народної партії» у Верховній Раді.

Галина Карпюк (від кандидата Р. Кошулинського): 2014 р. – вибори народних депутатів – заступник голови комісії член комісії в окрузі № 19 від ВО «Свобода».

Ірина Кравчук (від кандидата М. Габера): 2015 р. – місцеві вибори – голова комісії, від ВО «Батьківщина».

Валентина Лах (від кандидата Ю. Бойка): 2010 р. – вибори президента – секретар комісії в окрузі № 19 від Віктора Януковича; 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 19 від фракції «Партії регіонів»; 2014 р. – вибори народних депутатів - член комісії в окрузі №19 від «Партії регіонів»; 2015 р. – місцеві вибори – секретар комісії від «Опозиційного блоку».

Ірина Петрук (від кандидата Ю. Литвиненко): 2006 р. – вибори народних депутатів – член ОВК в окрузі № 20 від партії «Реформи і порядок»; 2010 р. – вибори президента – член комісії в окрузі № 19 від Юлії Тимошенко.

Натомість вперше попрацюють у складі виборчої комісії Ірина Бондаренко (від кандидата С. Капліна), Василь Боярчук (від І. Смешка), Тетяна Брушневська (від С. Носенка), Олександр Буньков (від В. Бондаря), Олександр Бусліков (від О. Соловйова), Олександра Вернигора (від Юрія Тимошенка), Олена Власюк (від В. Кривенка) Сергій Гендис (від В. Петрова), Володимир Данилюк (від В. Журальова), Денис Кірічек (від І. Киви), Юлія Климчук (від Ю. Дерев’янка), Ірина Кротач (від Р. Насірова), Андрій Кулініч (від С. Тарути), Галина Лукашук (від І. Шевченка), Роман Мартинюк (від А. Гриценка), Микола Матусевич (від Юлії Тимошенко), Петро Нагайовський (від О.Данилюка), Яна Онопчук (від Р. Безмертного), Наталія Панащук (від П. Порошенка), Катерина Потачало ( від В. Скоцика), Анна Ситник (від В. Купрія), Ірина Сухарєва (від О. Шевченка), Олег Тимосевич (від А. Садового), Світлана Чишій (від А. Новака), Дмитро Шейчук (від В. Зеленського), Лариса Шихальова (від О. Вілкула).

Округ № 20

До складу відповідної ОВК увійшло 36 осіб. Очолила комісію Світлана Ліпич (від кандидата у президенти А. Садового), яка не має досвіду роботи у комісіях. Заступницею голови стала Оксана Назарук (від кандидата М. Габера), яка у 2015 році під час місцевих виборів була членом комісії від ВО «Батьківщина». Секретарем призначили Раїсу Боруцьку (від кандидата Р. Кошулинського), яка на виборах нардепів у 2014 очолювала виборчу комісію в окрузі №20 від ВО «Свобода» та того ж року на позачергових виборах президента була членом виборчої комісії в окрузі №20 від Олега Тягнибока, а у 2015 році була головою виборчої комісії від ВО «Свобода» на місцевих виборах.

Серед решти складу 12 осіб мають досвід роботи у комісіях, ще 21 беруть участь у їх роботі вперше.  Так, членам різних комісії були:

Валентина Баран (від кандидата І. Шевченка): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від «Народного фронту».

Людмила Бондар (від кандидата О. Ляшка): 2014 р. –  позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 20 від Анатолія Гриценка; 2015 р. – місцеві вибори – секретар комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Надія Бочковська (від кандидата В. Журавльва): 2012 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20, від партії «Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина родина».

Наталія Вавринюк (від кандидата Юлії Тимошенко): 2014 р. – позачергові вибори президента – секретар комісії в окрузі № 20 від Юлії Тимошенко.

Галина Гарусь (від кандидата Р. Безсмертного): 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 20 від Зоряна Шкіряка; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від «Народного фронту».

Георгій Жога (від кандидата А. Гриценка): 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 20 від Олександра Клименка; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від ВО «Батьківщина».

Ярослава Павлюк (від кандидата Ю. Бойка): 2010 р. – вибори президента – член комісії в окрузі № 20 від Віктора Януковича; 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20, від ВО «Громада»; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від «Опозиційного блоку».

Ірина Смалюга (від кандидата Р. Ригованова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член виборчої комісії в окрузі № 20 від Української платформи «Собор»; 2014 р. – позачергові вибори президента – заступник голови комісії в окрузі № 20 від Володимира Саранова.

Ніна Тимощук (від кандидата О. Шевченка): 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – член виборчої комісії в окрузі № 23 від «Нашої України».

Тетяна Хомич (від кандидата В. Скоцика): 2014 р. – вибори народних депутатів – член виборчої комісії окрузі № 23 від партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!».

Катерина Шевчук (від кандидата А. Новака): 2012 р. – вибори народних депутатів – заступник голови ОВК в окрузі № 20 від партії «Єдина Русь»; 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20 від Ліберальної партії України; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Наталія Янюк (від кандидата Р. Насірова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20 від Партії зелених України.

Вперше спробують себе у ролі членів ОВК: Тетяна Бондар (від О. Мороза), Людмила Ватульєва (від О. Соловйова), Марія Веремчук (від Ю. Литвиненко), Вікторія Гульовата (від Юрія Тиошенка), Михайло Жуков (від І Смешка), Любов Іванюк (від С. Кривоноса), Олена Кондратюк (від В. Зеленського), Дмитро Кравчук (від С. Капліна), Микола Лозовик (від В. Наливайченка), Жанна Мельничук (від С. Носенка), Юрій Мотренко (від С. Тарути), Юлія Омельчук (від В. Кривенка), Ольга Палій (від О. Вілкула), Світлана Погудіна (від П. Порошенка), Іван Приймак (від В. Бондаря), Олена Рибалко (від О. Богомолець), Ірина Рудь (від В. Петрова), Валентина Ситяшенко (від В. Купрія), Наталія Терещенко (від О. Данилюка), Віталій Шевченко (від Ю. Дерев’янка), Людмила Шевчук (від І. Киви).

ОВК округу № 21

До складу комісії увійшло 36 осіб. Очолила комісію Людмила Каленська (від кандидата у президенти В. Купрія), заступником став Костянтин Дудік (від кандидата І. Смешка), а секретарем – Микола Усатенко (від кандидатки Юлії Тимошенко). Жоден із трьох представників керівного складу ОВК раніше не був членом виборчих комісій.

Серед решти складу 11 осіб мають досвід роботи у комісіях, ще 22 беруть участь у їх роботі вперше. Відтак, членами виборчих комісії раніше були:

Людмила Андрощук (від кандидата Юрія Тимошенка): 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 21 від фракції «Народної партії» у Верховній Раді; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Олена Богуш (від кандидата І. Шевченка): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Василь Вовчик (від кандидата Ю. Бойка): 2012 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 20 від «Народно-трудового союзу України».

Анна Денисюк (від кандидата В. Петрова): 2012 р. – вибори народних депутатів – секретар ОВК № 21 від Ліберальної партії України; 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 21 від партії пенсіонерів України; 2014 р. – почергові вибори президента - заступник голови комісії в окрузі № 21 від Петра Порошенка, 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Тетяна Згоранець (від кандидата А. Садового): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від ВО «Батьківщина».

Олена Кальчук (від кандидата О. Ляшка): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 21 від Радикальної партії Олега Ляшка; 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 21 від Олега Ляшка; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Світлана Карпук (від кандидата О. Шевченка): 2014 р. – вибори народних депутатів України – член комісії в окрузі № 21 від ВО «Батьківщина»; 2014 р. – позачергові вибоир президента – член комісії в окрузі № 21 від Юлії Тимошенко; 2015 р. – місцеві вибори – голова комісії від ВО «Батьківщина».

Галина Лічман (від кандидата М. Габера): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП».

Ігор Пащук (від кандидата Р. Кошулинського): 2006 р. –  вибори народних депутатів – заступник голови ОВК в окрузі № 24 від партії «Єдина Україна»; 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – голова ОВК округу № 24 від фракції «Блок Юлії Тимошенко»; 2010 р. – вибори президента – член виборчої комісії округу № 21 від Юлії Тимошенко; 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 21 від фракції «Блок Юлії Тимошенко «Батьківщина»; 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 21 від ВО «Свобода».

Андрій Чайніков (від кандидата Р. Насірова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 21 від «Нашої України»; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Тетяна Шевчук (від кандидата Р. Ригованова): 2015 р. – місцеві вибори – секретар комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Вперше до складу виборчої комісії увійшли: Сергій Боць (від А. Гриценка), Світлана Верчук (від П. Порошенка), Ігор Возний (від О. Данилюка), Наталія Губчин (від С. Носенка), Олена Демидюк (від В. Зеленського), Тетяна Демчук (від Ю. Литвиненко), Ірина Каленікова (від О. Вілкула), Лариса Калитюк (від А. Новака), Віра Лавренко (від В. Журавльова), Тетяна Лінкевич (від О. Соловйова), Роман Мороз (від О. Мороза), Євген Оксенюк (від О. Богомолець), Марія Рибак (від Ю. Дерев’янка), Ганна Рудницька (від В. Кривенка), Сергій Смітюк (від Р. Безсмертного), Людмила Стахорська (від С. Капліна), Світлана Стець (від В. Наливайченка), Світлана Ткачук (від С. Тарути), Юрій Троцюк (від Ю. Кармазіна), Андрій Черкашин (від І. Киви), Галина Шайда (від В. Бондаря), Ірина Шпак (від В. Скоцика).

ОВК виборчого округу № 22

До складу комісії увійшло 36 осіб. Очолив комісію Максим Слюсар (від кандидата у президенти О. Богомолець), його заступницею стала Юлія Туз (від кандидата у президент О. Богомолець), а секретарем – Світлана Саханюк (від кандидата В. Петрова). З усіх трьох лише остання має досвід роботи у виборчих комісіях: у 2010 р. Світлана Саханюк під час виборів президента була членом комісії в окрузі № 22 від Юлії Тимошенко.  

Серед решти складу 8 осіб мають досвід роботи у комісіях, а 25 беруть участь у їх роботі вперше. Зокрема, у комісіях різного рівня раніше працювали:

Леонід Будцев (від кандидата П. Порошенка): 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – секретар ОВК в окрузі № 23 від «Нашої України»; 2014 р. – вибори народних депутатів – заступник голови комісії в окрузі № 22 від «Нашої України»; 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 22 від Ольги Богомолець; 2015 р. – місцеві вибори – голова комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Юрій Вега (від кандидата Р. Кошулинського): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 22 від ВО «Свобода».

Тамара Гейло (від кандидата Юлії Тимошенко): 2007 р. – вибори народних депутатів - член ОВК округу №23 від фракції «Блок Юлії Тимошенко»; 2010, вибори президента – член комісії в окрузі №22 від Юлії Тимошенко; 2012, вибори народних депутатів – член ОВК округу №22 від фракції блоку «Наша Україна – Народна Самооборона»; 2014, позачергові вибори президента – член комісії в окрузі №22 від Володимира Саранова; 2015, місцеві вибори – член комісії від ВО «Батьківщина»;

Надія Зубаль (від кандидата О. Шевченка): 2007 р. – позачергові вибори президентів – член ОВК округу № 23 від фракції «Партії регіонів»; 2010 р. – вибори президента – член комісії в окрузі № 22 від Віктора Януковича; 2010 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 22 від партії «Руська єдність»; 2014 р. – вибори народних депутатів – член виборчої комісії в окрузі № 22 від партії «Політичне об’єднання «Рідна Вітчизна».

Оксана Костанда (від кандидатки Ю. Литвиненко): 2015 р. – місцеві вибори – заступник голови комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Андрій Мисковець (від кандидата І. Шевченка): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

Роман Мулярчук (від кандидата Р. Насірова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 22 від партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!»; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Лілія Савонік (від кандидата В. Журавльова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 22 від Партії Пенсіонерів України; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Натомість вперше стали членами виборчої комісії: Анна Артьомова (від В. Кривенка), Костянтин Байчук (від О. Данилюка), Анна Богацька (від Р. Ригованова), Оксана Ватульєва (від О. Соловйова), Євгенія Вознюк (від кандидата Юрія Тимошенка), Майя Гаврилюк (від І. Киви), Іванна Громенко (від В. Наливайченка), Ольга Дахновська (від М. Габера), Ігор Денега ( від О. Вілкула), Світлана Долока (від О. Мороза), Ірина Кметь (від С. Капліна), Роман Комохов (від Ю. Дерев’янка), Федір Крисак (від С. Кривоноса), Андрій Лошук (від А. Гриценка), Віктор Марюк (від О. Ляшка), Богдан Місюрко (від В. Скоцика), Галина Панишко (від С. Носенка), Світлана Плевако (від В. Зеленського), Олександр Понурко (від А. Садового), Надія Пшенюк (від Ю. Бойка), Ангеліна Рейкіна (від А. Новака), Іва Рожко (від В. Купрія), Олена Столярчук (від С. Тарути), Михайло Ступчук ( від В. Бондаря) та Тарас Шевчук (від І. Смешка).

ОВК округу № 23

До складу комісії увійшло 36 осіб. Очолила комісію Алла Гаврилюк (від кандидата у президенти І. Киви), її заступницею стала Алла Матвєічева (від кандидата у президенти В. Журавльва), а секретарем – Олег Хильчук (від кандидата у президенти С. Тарути).  Усі троє представників керівного складу ОВК є членами виборчих комісій вперше.

Серед решти складу 9 осіб мають досвід роботи у комісіях, ще 24 – беруть участь у їх роботі вперше. Раніше членами комісій вже були:

Світлана Демчук (від кандидатки Юлії Тимошенко): 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – секретар ОВК округу № 25 від фракції «Блок Юлії Тимошенко»; 2010 р. – вибори президента – секретар комісії в окрузі № 23 від Юлії Тимошенко; 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 23 від ВО «Батьківщина»; 2014 р. – позачергові вибори президента – заступник голови комісії в окрузі № 23 від Юлії Тимошенко.

Людмила Крисько (від кандидата С. Носенка): 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від ВО «Батьківщина».

Микола Мізюк (від кандидата П. Порошенка): 2006 р. – вибори народних депутатів – голова ОВК № 25 від Комуністичної партії України; 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – заступник голови ОВК № 25 від фракції комуністів; 2010 р. – вибори президента – член комісії округу № 23 від Віктора Януковича; 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 23 від фракції КПУ; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Володимир Павлюк (від кандидата І. Шевченка): 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 23 від партії «Руська Єдність».

Іванна Романюк (від кандидата Р. Насірова): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 23 від партії «УДАР (український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

Ніна Савонік (від кандидата Ю. Бойка): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 23 від ВО «Батьківщина»; 2014р. – позачергові вибори президента – голова комісії в окрузі № 23 від Зоряна Шкіряка.

Микола Сачковський (від кандидата А. Новіка): 2010 р. – вбори президента – член комісії в окрузі № 23 від Юлії Тимошенко; 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 23 від фракції «Блок Юлії Тимошенко «Батьківщина»; 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії в окрузі № 23 від Володимира Саранова.

Людмила Синютіна (від кандидата М. Габера): 2007 р. – позачергові вибори народних депутатів – член ОВК № 25 від фракції «Наша Україна»; 2012 р. – вибори народних депутатів – член ОВК округу № 23 від Блоку фракцій «Наша Україна – Народна самооборона»; 2014 р. – позачергові вибори президента – член комісії округу № 23 від Ольги Богомолець; 2015 р. – місцеві вибори – член комісії від партії «Народний фронт».

Людмила Степанюк (від кандидата О. Вілкула): 2014 р. – вибори народних депутатів – член комісії в окрузі № 23 від Української партії «Зелена планета».

Вперше працюватимуть у складі виборчої комісії: Леонід Болканюк (від С. Капліна), Віктор Войцеховський (від В. Бондаря), Людмила Голодюк (від В. Зеленського), Марія Григорова (від Ю. Дерев’янка), Ігор Костючик (від І. Смешка), Оксана Левчук (від В. Кривенка), Микола Ломакін (від. В Скоцика), Петро Мандзюк (від А. Садового), Любов Маркевич (від А. Гриценка), Іванна Мельничук (від О. Ляшка), Андрій Мізюк (від В. Купрія), Лідія Міщук (від С. Кривоноса), Олександр Міщук (від Р. Ригованова), Микола Покидюк (від Р. Безсмертного), Олександр Радченко (від О. Данилюка), Валерій Семенюк (від О. Мороза), Леонід Супрунюк (від В. Наливайченка), Валентин Філонов (від О. Богомолець), Володимир Флінтич (від О. Соловйова), Володимир Хилюк (від Юрія Тимошенка), Галина Чернюк (від В. Петрова), Руслан Шпота (від О. Шевченка), Наталія Шуляк (від Р. Кошулинського) та Оксана Ярошик (від Ю. Литвиненко).

Нагадаємо, відповідно до частини 2 статі 23 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за сорок днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти осіб.

У частині 3 йдеться, що подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані у Центральній виборчій комісії.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
Василина Боруцька,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  
(#вибори; #opora; #опора)