На підготовку та проведення виборів у чотирьох обєднаних територіальних громадах у Кіровоградській області спрямовано 720 тисяч 400 гривень

Кошти виділили у рамках розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів та голів сільських, селищних, міських рад в ОТГ, які відбудуться 23 грудня 2018 року.

У листопаді на проведення виборів у Кіровоградській області виділили 360 тисяч 300 гривень, а в грудні – 360 тисяч 100 гривень.

Кошти між громадами розподілили наступним чином:

  • Піщанобрідська сільська ОТГ Добровеличківський район – 214 тисяч гривень;
  • Добровеличківська селищна ОТГ Добровеличківського району – 240 тисяч гривень;
  • Попельнастівська сільська ОТГ Олександрійського району – 132 тисячі 300 гривень;
  • Мар’янівська сільська ОТГ Маловисківського району – 133 тисячі 800 гривень.

Кіровоградська область також отримає кошти із субвенції на виготовлення списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення перших місцевих виборів – 3 тисячі 600 гривень, які мають використати у листопаді.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення щодо адміністративного позову народного депутата України Артема Вітка до Мінрегіонбуду України та 34 місцевих рад. Суд зупинив дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання до вирішення спору. Такий захід стосується трьох сільських рад із Кіровоградщини: Мар'янівська сільська рада Маловисківського району, Червонополянська сільська рада Добровеличківського району, Дружелюбівська сільська рада Добровеличківського району.

Центральна виборча комісія взяла до відома ухвалу окружного адміністративного суду міста Київ про забезпечення адміністративного позову депутата шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання 34 ОТГ до вирішення спору. 

ЦВК звернулаcя до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням невідкладно підготувати відповідні зміни до законодавчих актів для унормування питань перебігу виборчого процесу, зокрема в частині судових рішень щодо визнання протиправними рішення рад територіальних громад про добровільне об’єднання, в тому числі після призначення виборів чи початку виборчого процесу, а також скасування радами, які увійшли до складу ОТГ, свого рішення про добровільне об’єднання.

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області

тел.: 0957943072

e-mail: knrmisto@gmail.com