Одна з п`яти дільниць на Донеччині відкрилась із годинним запізненням. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА на дільниці.

ДВК №140055 (Бахмутський р-н, Званівська ОТГ, с. Верхньокам’янське) вчасно не відкрилась через технічні причини. Дільниця була відкрита лише о 9:00.

Як зазначає спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, на цій дільниці можна визначити дві причини ситуації, що склалася. «По-перше, на вчорашньому засіданні комісія не призначила відповідальних за роздачу бюлетенів та не підготувала документи для роздачі, наприклад, не була порахована кількість бюлетенів для голосування на дому. По-друге, бюлетені та печатка зберігались у різних приміщеннях, тому процес підготовки документів затримався», - зауважив спостерігач.

Нагадаємо, згідно з частиною 1 статті 77 Закону України «Про місцеві вибори», голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви. А відповідно до частини 4 цієї ж статті, дільнична виборча комісія не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить засідання, під час якого відкривається сейф (металева шафа, кімната) з виборчими бюлетенями. Голова дільничної виборчої комісії на підставі витягу з протоколу кожної територіальної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії оголошує кількість виборчих бюлетенів для голосування з кожних місцевих виборів та окремо по кожному виборчому округу, в яких проводиться голосування на виборчій дільниці, отриманих дільничною виборчою комісією. Ці відомості заносяться до відповідних протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Додамо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів –(044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопено, координаторка громадського спостереження за виборами в Донецькій області

тел.: 095 766 52 77

email: nastiona87@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.