Станом на 7:15 29 жовтня у Волинській області на всіх виборчих дільницях, де перебувають спостерігачі ОПОРИ, розпочались ранкові засідання. Втім, у селі Витуле у Любешівській громаді зафіксоване перше недотримання вимог Закону.

Зокрема, у приміщенні виборчої дільниці № 070555, що розташована у с. Витуле (Любешівська селищна об’єднана територіальна громада), спостерігач ОПОРИ зафіксував наявність лише однієї переносної скриньки (для проведення голосування за місцем перебування). Відтак представник ОПОРИ склав акт про порушення.

Як пояснила голова дільничної виборчої комісії, більшою кількістю виборчих скриньок ДВК забезпечено не було.

Відповідно до частини 3 статті 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, надання обладнання та інвентаря виборчим дільницям відповідно до пункту 3 частини 1 статті 73 Закону України “Про місцеві вибори” належить до компетенції органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області, (098) 278 82 90
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.