Як уже повідомляла ОПОРА, 9 жовтня обласний центр Закарпаття відвідав міністр освіти і науки Сергій Квіт. Він зустрівся із вчителями у приміщенні Палацу дітей та юнацтва («Падіюну»), а також із студентами та викладачами у Великій залі Ужгородського національного університету .

Під час зустрічі із вчителями та директорами шкіл у “Падіюні” були присутні кандидат за списком партії “Блок Петра Порошенка” Валерій Пацкан та кандидат від цієї політичної сили в одномандатному виборчому окрузі №68 Роберт Горват.

І хоча освітяни на зустріч із Сергієм Квітом зібралися саме як з керівником Міносвіти, на заході той їм повідомив, що він у відпустці.

«Я пішов у відпустку зараз, і приїхав до вас з тою метою, щоб підтримати наш «Блок Петра Порошенка”, і також наших колег, яких ви бачите перед собою: Роберта Горвата перед усім, але я сподіваюсь, що в усіх нас така професійна зустріч і ми зможемо обмінятися думками, а також, можливо, у вас будуть якісь питання»,– звернувся до працівників шкіл міністр освіти і науки Сергій Квіт.

ОПОРА нагадує: згідно з частиною 9 статті 68 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, кандидати у депутати мають право на договірній основі за рахунок коштів відповідного виборчого фонду орендувати будинки і приміщення усіх форм власності для проведення зборів, мітингів, дебатів, дискусій та інших публічних заходів передвиборної агітації.

Втім, як повідомив ОПОРУ у відповідь на інформаційний запит керуючий справами Закарпатської облради Михайло Попович, до обласної ради не надходили заяви стосовно оренди глядацького залу “Падіюну” на 9 жовтня.

24 10  oblrada

Відтак кандидатам В.Пацкану, Р.Горвату та С.Квіту, робимо висновок, дане приміщення для проведення агітації було виділено безкоштовно.

Оскільки приміщення “Падіюну” належить до освітянської сфери, якою керує С.Квіт (а саме – заклад підпорядкоаваний Департаменту освіти у науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА), то у даному випадку порушено вимогу частини 22 статті 74 Закону, де наголошується: “Кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу”.

На зустрічі із студентами та викладачами УжНУ Сергій Квіт прямо закликав голосувати на виборах за “Блок Петра Порошенка” та кандидата Роберта Горвата.

У відповіді на інформаційний запит т.в.о. ректора УжНУ О.Сливка повідомив, що міністр освіти і науки Сергій Квіт в університеті провів публічну лекцію на тему «Перспективи розвитку освіти України», під час якої надавав роз’яснення щодо основних положень Закону «Про вищу освіту». Дану зустріч було проведено з ініціативи трудового колективу УжНУ.

24 10   UzNU

Як бачимо, міністру освіти і науки у навчальному закладі було безкоштовно надано глядацьку залу саме як представнику уряду. Однак С.Квіт, крім освітянських питань, допустив висловлювання агітації за конкретну політичну силу та конкретного кандидата, з якими він в одній політичній команді.

Відтак у даному випадку є ознаки застосування адмінресурсу з боку кандидата – зокрема використання приміщення за місцем роботи та агітація на зборах колективу.

У коментарі ОПОРІ щодо такої ситуації, як ми уже повідомляли, С.Квіт  зазначив, що мав право агітувати під час згаданих зустрічей, оскільки він у відпустці.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter: https://twitter.com/opora(@opora)