На Черкащині спостерігачі ОПОРИ фіксують випадки складання членами дільничних комісій протоколів, що датовані майбутнім числом, а також спроби членів ДВК переписувати виборчу документацію.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ на ОВК 194 (Черкаси) та 199 (центр - Жашків) зафіксовані спроби датувати документацію майбутнім числом. До прикладу, окружна виборча комісія №199 оголосила: хто поставив у протоколі дату 22 липня, у того прийматимуть документацію після півночі незалежно від місця в черзі. У той же час на 194 ОВК виборчу документацію почали здавати близько 23.55, проте час був вказаний – 00.55.

Такі дії правоохоронними органами можуть бути кваліфікувані за ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів) - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Окрім того, спостерігачі ОПОРИ повідомляють про спроби членів дільничних виборчих комісій переписувати протоколи поблизу приміщення окружних виборчих комісій або прямо в них.

Наприклад, такі дії були зафіксовані спостерігачами у Жашкові біля приміщення 199 ОВК та у Смілі безпосередньо в приміщенні ОВК 198.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували ці факти та звернулися із відповідними заявами в поліцію.

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.