Упродовж дня голосування 21 липня спостерігачі ОПОРИ зафіксували кілька випадків агітації, які можна вважати нестандартними.

Зранку представникам ОПОРИ повідомили про те, що у Тисмениці на центральній площі та виборчій дільниці, яка там знаходиться, працює безкоштовний Інтернет «з агітацією». При запуску wi-fi відкривається сторінка із зображенням кандидата по цьому округу Ігоря Фріса та написом «Президенту треба допомогти у боротьбі зі старою системою. Фріс Ігор Павлович. ЗеДепутат. Слуга народу. Зробимо це ще раз!». Точка доступу до wi-fi називалась «Golosuj za Igora Frisa».

Про інцидент повідомили ЗМІ. Ігор Фріс одразу пояснив у Фейсбуці, що це помилка провайдера, який забув змінити назву мережі. Незабаром Інтернет-провайдер Netgroup публічно вибачився за помилку.

Як розповіла ОПОРІ мешканка села Чукалівка Галина Римар, під час ранкового Богослужіння у Храмі трьох Святителів священик критикував президента та запропонував помолитися за здоров’я одразу чотирьох кандидатів, щоправда, від різних політичних сил та по різних виборчих округах.

«Під час проповіді я була вражена, що отець Василь Рак говорив дуже зневажливо про нашого президента. Він цитував Шевчука, казав, що ви є вільні на виборах і не є слуги, що слугами не можуть бути вільні люди, що ми є націоналісти, український народ і щоб ми зробили правильний вибір. Коли закінчилась служба він сказав, що давайте помолимось за наших кандидатів до Верховної Ради, за Петечела, за Дзесу, за Савчук Оксану і ще за четвертого, але я цієї людини не знаю», – сказала Галина Римар.

Олексій Петечел – висуванець від партії «Європейська Солідарність» по округу №83 (центр – Івано-Франківськ), Остап Дзеса – висуванець від «Європейської Солідарності» по округу №86 (центр – Долина), Оксана Савчук – висуванка від ВО «Свобода» по округу №83 (Івано-Франківськ).

В обідній час комунікаційниці ОПОРИ на Івано-Франківщині зателефонували «з команди Марцінківа» і попросили прийти на виборчу дільницю. «Ваша підтримка дуже важлива», – сказав жіночий голос і побажав гарного дня.

«Нагадаємо, що агітація у день голосування, як у випадку начебто непорозуміння між провайдером та кандидатом Ігорем Фрісом, заборонена законодавством, а слова підтримки на користь кандидатів, які сказав священик, порушують принцип рівності учасників виборів. Оскільки під час виборчої кампанії в Івано-Франківську та Тисмениці були розміщені білборди кандидатів Оксани Савчук і Василя Поповича із написом «Команда Марцінківа», згаданий телефонний дзвінок є маніпуляцією, метою якого може бути спонукати виборців проголосувати за вказаних кандидатів із «команди Марцінківа», – сказав Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор  спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області
тел.: +380(97)889-59-38

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.