На Волині в ДВК №070201 (ОВО №19) під час ранкового засідання комісія не вела протоколів, а також не оголошувала інформації про кількість отриманих бюлетенів. У ДВК №071053 (ОВО №22) вели протоколи про підрахунок голосів, однак не вели протоколу ранкового засідання.

Дільниця №070201 розташована у селі Стара Лішня Іваничівського району. Приміщення для голосування - фойє школи, де ДВК й розпочала ранкове засідання. Однак у його ході не вели жодного із протоколів. Вже після початку голосування голова комісії та секретар вирушили до приміщення учительської, аби писати протоколи.

Також під час ранкового засідання про діставання бюлетенів із сейфа, де їх охороняв поліцейський, оголосили присутнім, та віднесли їх до приміщення для голосування. За словами спостерігачки, на засіданні ДВК не оголошувала про кількість бюлетенів. Тож вона дізналася цифри, лише запитавши про них у комісії.

Також  контрольні талони під час ранкового засідання вирушили підписувати до учительської. Тож спостерігачка ОПОРИ із власної ініціативи також пішла туди, аби прослідкувати за ситуацією.

У ДВК №071053 у Луцьку натомість вели протоколи про підрахунок голосів. Коли на дільницю завітав спостерігач ОПОРИ, з’ясувалося, що комісія не має протоколу ранкового засідання.

Відповідно до частини 6 статті 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України» голова дільничної виборчої комісії відкриває сейф (металеву шафу) з виборчими бюлетенями і на підставі витягу із протоколу окружної виборчої комісії про передачу виборчих бюлетенів дільничній виборчій комісії або акта (актів), зазначеного у частині дванадцятій статті 82 цього Закону, оголошує кількість виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією окремо по загальнодержавному та одномандатному округу. Ця кількість вноситься секретарем виборчої комісії до відповідного протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, а також фіксується у протоколі засідання комісії.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (098) 278 82 90
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.