Під час голосування на виборчій дільниці Бердянська у Запорізької області членкиня ДВК переписувала номери відривних талонів. У зв'язку із можливими ознаками порушення ОПОРА викликала поліцію.

21 липня у м. Бердянськ на виборчій дільниці № 230679 офіційний спостерігач від одного з кандидатів у народні депутати Сергій Васьківський помітив, що членкиня ДВК Ольга Городиська занотовує на папірці номери відривних талонів виборців. Ці нотатки він засвідчив на фотознімок.

У коментарі ОПОРІ пані Ольга підтвердила факт переписування цих даних і пояснила, що робила робочі записи та не знала, що такі дії не дозволяються.

Із підозрою про можливі ознаки порушення ОПОРА склала акт та викликала поліцію.

Нагадуємо, що згідно статті 7 Закону “Про вибори народних депутатів України” голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83
e-mail: taya.zp@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер