На Миколаївщині на трьох дільницях спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення процедури голосування.

В 130-му окрузі, на виборчій дільниці №480532, розташованій у селу Суворовка, спостерігач ОПОРИ зафіксував два випадки видачі бюлетенів без паспорта. Спершу спостерігач попередив членів комісії про порушення, але зафіксувавши його вдруге, був змушений викликати поліцію.

В  127-му окрузі, на дільниці №480427, що в селі Крива Балка, спостерігач ОПОРИ теж зафіксував спробу голосування без паспорта. Члени окружної виборчої комісії попередили членів ДВК, щоб ті не видавали бюлетені без паспортів.

На дільниці №480658, що в місті Вознесенськ, виборцю, який змінив місце голосування не в межах округах, видали два бюлетені замість одного. Як прокоментував заступник голови коміссії, членам ДВК потім буде важко рахувати бюлетені.

Відповідно до частини 3 статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборцю, який відповідно до частини десятої статті 2- цього Закону має право голосу лише у загальнодержавному окрузі, видається виборчий бюлетень у порядку, визначеному цією статтею, для голосування тільки у загальнодержавному окрузі.

Згідно з ч.10 ст. 2 цього Закону виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.