На Волині спостерігач ОПОРИ не зміг потрапити на ранкове засідання дільничної виборчої комісії спецдільниці у місті Ківерці, оскільки члени комісії вирішили працювати в іншому приміщенні. Замість фізіотерапевтичного відділення, де міститься табличка, комісія «засідає» в актовій залі.

На спецдільницю №070341 у місті Ківерці (округ №23), яка міститься у будівлі Ківерцівської центральної районної лікарні, до часу початку ранкового засідання (7:15) не змогла потрапити спостерігачка ОПОРИ. Вона заздалегідь прийшла до приміщення, однак воно виявилося зачиненим. Згодом спостерігачка таки зайшла всередину і знайшла вивіску ДВК. Однак членів комісії на місці не було, адже фізіотерапевтичний кабінет був зачиненим.

ОПОРА з’ясовувала ситуацію в окружній виборчій комісії. Голова ОВК пообіцяв з’ясувати ситуацію та перетелефонувати. Як повідомив він за кілька хвилин, ДВК у лікарні, працює однак у приміщенні актової зали.

Таким чином, станом на 7:50 спостерігачка не змогла потрапити на ранкове засідання ДВК.

Зауважимо, що на офіційному сайті ЦВК станом на 07:50 21 липня вказано, що ДВК розміщена саме у фізіотерапевтичному кабінеті.

Відповідно до частини 3 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України» дільнична виборча комісія у день голосування не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання. На початку засідання усі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються виборчі бюлетені.

Згідно ч. 5 ст. 83 цього ж Закону приміщення для голосування на спеціальній виборчій дільниці повинно мати відкритий доступ для членів виборчої комісії, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації. Керівники закладів, установ зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ членів виборчих комісій, виборців, включених до списку виборців цієї виборчої дільниці, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів та представників засобів масової інформації до приміщення для голосування.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.