Спостерігачі ОПОРИ у Вінниці зафіксували, що за кандидатку в народні депутати України по виборчому округу №11 Ганну Давиденко (самовисування) агітує іноземка. Відеоролик зі зверненням опубліковано на сторінці кандидатки у соціальні мережі Facebook.

Так, за Ганну Давиденко агітує координаторка міжнародних програм Шведського міжнародного центру місцевої демократії (ICLD) Шенон Льовгрен.

На своїй сторінці кандидатка розмістила відео та допис у якому йдеться: «Міжнародна підтримка є важливою! Дякую моїм друзям зі Щвеціі за відгук, щодо мого рішення йти до парламенту! Шенон Льовгрен – координаторка міжнародних програм Шведського міжнародного центру місцевої демоrратії (ICLD): «Я знаю Ганну як чесну, відповідальну, небайдужу жінку, яка щиро любить своє місто і країну. У мене немає сумніву, що вона буде прекрасним депутатом Верховної Ради!»

ОПОРА зауважує, що, відповідно до ч. 1. ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», участь у передвиборній агітації забороняється іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

Стаття 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» передбачає, що передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата або партію, зокрема й публічні оцінки діяльності  партій або кандидатів.

Згідно зі статтею 212-10 КУпАП, здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)